פורסם מתווה ההפעלה של התכנית "בתי הספר והגנים מלמדים בקיץ"התכנית תחל לפעול החל מהתאריך ה- 21.6.2021 עם תום הלימודים הרשמיים בחטיבות הביניים ובחטיבה העליונה. בתאריך ה- 1.7.2021 יצטרפו ילדי הגנים ותלמידי בתי הספר היסודיים

צילום: פלאש 90
שר החינוך, יואב גלנט הודיע יחד עם שר האוצר, ישראל כץ, יו״ר השלטון המקומי, חיים ביבס, יו״ר מרכז השלטון האזורי, שי חג׳ג׳ על מתווה ההפעלה של התכנית “בתי הספר והגנים מלמדים בקיץ”. התכנית תיתן מענה לילדי הגנים ולתלמידי כיתות א-יא, תכלול מענים רגשיים, חברתיים ולימודיים. התכנית תחל לפעול החל מהתאריך ה- 21.6.2021 עם תום הלימודים הרשמיים בחטיבות הביניים ובחטיבה העליונה. בתאריך ה- 1.7.2021 יצטרפו ילדי הגנים ותלמידי בתי הספר היסודיים.

שר החינוך, יואב גלנט: ״בשנה האחרונה פעלו מנכ״ל משרד החינוך והצוותים המקצועיים במשרד בהנחיתי לגיבוש תכנית לאומית למיפוי ולצמצום פערים רגשיים וחינוכיים. הודות לשיתוף פעולה מיטבי עם משרד האוצר והשלטון המקומי - אני שמח להציג היום לתלמידים, להוריהם ולצוותי החינוך וההוראה בישראל תכנית מקיפה - הכוללת מסגרת מפוקחת, איכותית, ועשירה שתתן את המענים הטובים ביותר לפערים הפדגוגיים והרגשיים שנוצרו בשנה החולפת.
כשר החינוך, במשמרת הקשה והייחודית הזאת, אני עושה ואעשה הכל כדי לסייע לתלמידות ולתלמידי ישראל - שכן הם דור העתיד של מדינת ישראל וראויים למעטפת החינוכית הטובה והרחבה ביותר. בעזרת אנשי החינוך וההוראה המצוינים שלנו נצלח את המשימה הגדולה הניצבת בפנינו - צמצום הפערים שנוצרו במערכת החינוך.
אני מודה לראש הממשלה, בנימין נתניהו, לשר האוצר ישראל כ"ץ, ליו"ר השלטון המקומי חיים ביבס ולראשי ארגוני המורים וההורים על ההיענות וההירתמות למען תלמידי ישראל.״


שר האוצר, ישראל כ״ץ: "אני מברך על התכנית שגובשה, אשר מהווה אבן דרך נוספת לשיקום המשק הישראלי. באמצעות מתן מסגרת חינוכית ומענה לילדים שעברו תקופה ארוכה של חוסר ודאות ושגרה לא רציפה, תינתן להורים אפשרות לצאת לעבודה, להפעיל את המשק ולאפשר לו להמשיך בתהליך ההתאוששות. משרד האוצר בהובלתי יוסיף לגבש פתרונות שיטיבו עם המשק ועם החברה במדינת ישראל."
התכנית המוצגת מבוססת על הודעת ראש הממשלה, שר החינוך, שר האוצר, יו״ר השלטון המקומי, נציגי המורים וההורים כפי שהובאו בפני הציבור בחודש פברואר 21. התכנית גובשה על ידי גורמי המקצוע במשרד החינוך, לאור מדיניות שר החינוך לצמצום הפערים הרגשיים, החברתיים והלימודיים שצברו תלמידי ישראל לאורך משבר הקורונה. המתווה נבנה על פי מיפוי הצרכים שערך המשרד בקרב התלמידים וההורים בכל שכבות הגיל, באמצעות המחוזות ובהתאם לבקשת השלטון המקומי, הרשויות המקומיות והמועצות האזוריות.

"התכנית שמה דגש על שמירת הרצף החינוכי, הגברת החוסן האישי, מוגנות התלמידים והקלת נטל התשלומים על ההורים. בתכנית מכלול של מענים המותאמים לשכבות הגיל מגן ועד לכיתה יא", נמסר ממשרד החינוך.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה