פארק הטבע העירוני עמק הצבאים יישאר פתוח גם במהלך הסגרעל פי ההיתר שניתן לפארק תותר תנועה חופשית בו, דרך כל הכניסות ובהתאם למגבלות של הסגר -  לתושבים שגרים במרחק של 500 מטרים ממנו

אתר הטבע העירוני עמק הצבאים בירושלים, השייך לעירייה ומנוהל על ידי החברה להגנת הטבע, יישאר פתוח גם במהלך הסגר השני, המתוכנן להתחיל ביום שישי הקרוב ולהסתיים בשבוע השני של חודש אוקטובר.

דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע

על פי ההיתר שניתן לפארק תותר תנועה חופשית בו, דרך כל הכניסות ובהתאם למגבלות של הסגר -  לתושבים שגרים במרחק של 500 מטרים ממנו. בשל הצורך בבקרה על כמות המבקרים ורמת מיגונם יחוייבו המבקרים בהנחיות הבאות:

 

א. המבקרים יתבקשו לנוע בגן תוך שמירה על מרחק בין משפחות/קבוצות, ולהימנע מהתקהלות.

ב. כל מבקר חייב להצטייד במסכה אישית.

ג. אפשר יהיה לטייל בשטחים הפתוחים בפארק, אולם מרכז המבקרים ועמדת קבלת הקהל, יהיו סגורים.

 

פארק עמק הצבאים, שנמצא בליבה של ירושלים, הוקם בשטח פתוח, בגודל של 250 דונם, בין השכונות קטמונים, גבעת מרדכי והולילנד, אחרי מאבק ציבורי חסר תקדים, נגד הקמת שכונה במקום. הפארק פתוח לציבור כל ימות השבוע, ללא תשלום וניתן לראות בו באופן חופשי צבאים, ציפורים, צבים, עופות מים, זוחלים ובעלי חיים נוספים.

 דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "הסגר הוא תקופה לא פשוטה עבור כולנו ואנו עושים את כל שביכולתנו כדי לסייע לתושבים לעבור אותה בצורה הנעימה ביותר. פתיחת עמק הצבאים תאפשר לכל מי שגר באזור אפשרות להתרעננות ויציאה מהבית בהתאם להנחיות הסגר. אני קורא לכל התושבים להקשיב להנחיות משרד הבריאות ומאחל לכולנו שנה טובה וחג שמח".

 

יעל המרמן - סולר, מנהלת הפארק מטעם החברה להגנת הטבע, אומרת כי: "כפארק טבע עירוני, חברתי וקהילתי, אנחנו שמחים מאוד על האפשרות לפתוח את השערים לקהילה, וכך לתת לציבור הישראלי ליהנות מהטבע העירוני, מתוך אמונה שהטיול והשהייה בטבע, הם המתכון לבריאות לגוף ולנפש. בימים אלו, כשאנו נאלצים, שוב ושוב, להסתגר ולצמצם מפגשים, היציאה לטבע היא הפתרון האולטימטיבי. בפארק שלנו יש שטחים רחבי ידיים, שמאפשרים תנועה חופשית ובמיוחד עכשיו, שמשבר הקורונה הוכיח לכולנו את חשיבותו של הטבע העירוני, הנמצא במרחק נגיעה מהבתים שלנו, חשוב לשמור, לטפח ואף לתכנן, אתרי טבע עירוניים נוספים ברחבי הארץ, לרווחת תושבי ישראל".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה