עשרות תושבי מזרח ירושלים נעצרו בחשד לזיוף תעודות גמר מאוניברסיטהחקירה סמויה שנערכה במשטרה ואגף האכיפה במשרד החינוך, הביאה לחקירתם בשבוע החולף של עשרות חשודים תושבי מזרח ירושלים בגין חשד לשימוש במסמך מזויף המעיד על סיום לימודי אוניברסיטה. אמש (ראשון) נעצרו שלושה חשודים עיקריים

שיתוף פעולה בין חוקרי מפלג ההונאה במחוז ירושלים של המשטרה ואגף האכיפה במשרד החינוך שבפעילות יזומה חקרו את הנושא והעבירו את ממצאיה לידי המשטרה, הביא לפתיחת חקירה סמויה שהחלה לפני מספר חודשים בעקבות חשדות כי עשרות חשודים משתמשים בתעודת גמר מאוניברסיטה לצורכי עבודתם, תעודות שעל פי החשד מזויפות. בשבוע החולף הפכה החקירה לגלויה עת הובאו לחקירה עשרות חשודים "בוגרי" האוניברסיטה בחשד לעבירות של שימוש במסמך מזויף וקבלת דבר במרמה.

תעודה מזויפת (צילום: דברות המשטרה)


אמש (א') הובאו לחקירה שלושה חשודים נוספים תושבי מזרח ירושלים, שלהערכת חוקרי המשטרה הנם הדמויות העיקריות בפרשייה, ובחיפוש בביתו של אחד מהמעורבים אף איתרו חוקרי המשטרה תעודות נוספות החשודות כמזויפות. שלושת החשודים צפויים להיות מובאים אל בית המשפט במהלך היממה הקרובה שם תבקש המשטרה להאריך את מעצרם.

מהחקירה עד כה עולה כי עשרות חשודים הגישו תעודות מזויפות המעידות לכאורה על סיום לימודים באוניברסיטת א-נג'אח בשכם ובכך התקבלו למקומות עבודה שונים, לרבות במערכת החינוך, וחלקם אף טייב באמצעות כך את זכאויות השכר בהתאמה להשכלה האקדמית אותה הציג.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה