עסקת חייו - למה נתניהו יחתום ממש ממש בקרוב על עסקת הטיעון?לנתניהו, שבסיוטיו שומע את חריקות סורגי הכלא, נפתח חלון הזדמנויות אחרון לסגור עסקת טיעון סבירה מבחינתו שתחלץ אותו מהכלא, אחרי שהוא מבין שגם אם נותר הסיכוי הקלוש מאוד לעשות הפיכה ולהקים ממשלה שתסור למרותו וגם שתהיה כזו שתצליח לבצע מעין הפיכה נגד מערכת המשפט... הרי שהוא עדין לא יוכל להדיח את היועץ המשפטי לממשלה החדש (או החדשה ככל הנראה) שיכנסו בעוד כחודש במקום מנדבליט (בלי סיבה) ולכן ברור לו עכשיו יותר מתמיד שההתמודדות שלו היא מול מערכת המשפט במדינת ישראל ראש בראש בלי יכולת לזכות בהגנה פוליטית....
האם הוא יסכן את חרותו רק כדי לא לסכן את עתידו הפוליטי ? נראה שלא.

ב 2020 תארתי כאן באשדוד נט, את עסקת הטיעון שתחתם בין נתניהו ליועץ המשפטי לממשלה, ואפילו מה יהיו פרטי העסקה.

רק עכשיו שנה וחצי אחרי נתניהו עומד לחתום על עסקת טיעון שמשחחרת אותו מהכלא אבל גם מהפוליטיקה (לפחות ל 7 שנים).

לאחר שהפנימו במשפחת נתניהו שאזלו כל השפנים והאופציות להתחמק ממשפט והסיוטים על ישיבה בכלא למספר שנים, התמונות שרצות בראש שלו עם מדי האסיר שהוא אולי יצטרך ללבוש... הפכו מחלום בלהות שהודחק אי שם, למציאות בהחלט אפשרית, מציאות שהולכת ומתקדמת לעבר הכרעה.... והולכת ומתרחקת מעסקת טיעון – זה עכשיו או כנראה לעולם לא (או בתנאים הרבה פחות טובים).

בני משפחת נתניהו, ב-2016, צילום: קובי גדעון - לע"מ

מה הסיכוי שהוא יצא זכאי לחלוטין משלושת התיקים שנגדו?

פרקליטיו מבינים שהסיכוי מאוד נמוך עד אפסי לזיכוי מוחלט (בעיקר לאחר העדויות שהיו עד עתה ולאור אלו שעוד ישמעו).

מי שהבין זאת הרבה לפניהם היה - יעקב וינרוט, פרקליטו ואיש סודו המנוח של נתניהו, הציע לו להגיע לעסקת טיעון עוד לפני עדי המדינה, תיק 4000 ועוד...אך המשפחה לחצה לסרב לעסקה שהייתה אז יכולה להיות טובה הרבה יותר מהעסקה שנרקמת עתה.

נתניהו מבין שאם הוא לא יסגור עסקה עכשיו – מול היועץ המשפטי מנדבליט, שנחשב אדם הגון ורך לבב (שסגר רק לאחרונה עסקאות נוחות עם אריה דרעי ועם חיים כץ).... את העסקה הבאה הוא יצטרך  לנהל מול יועץ /יועצת המשפטי/ת חדש/ה שתבחר הממשלה הקיימת בראשותו של שר המשפטים, שנוא נפשו,  גדעון סער....

ואם לא עסקה, אז הוא יאלץ להמתין להכרעת השופטים.... ולפי העדויות של עדי המדינה עד עתה (עוד לפני העדים שבדרך) יהיה לו מאוד קשה לצאת זכאי...

השופטים שיתקשו למחוק מזיכרונם את המתקפות שלו על כל מערכת המשפט בטענה שתפרו לו תיקים, עלולים גם להחמיר בעונשו וזה אומר שנים בכלא.

כיצד אדם מאוד נהנתן כמו נתניהו, שרגיל לחיים הטובים ולכבוד, יכול לישון בלילה כשהוא חושב על הנשיא לשעבר קצב (דחה עסקת טיעון ונפסקו נגדו 7 שנות מאסר).

מול הבושה להודות במעשיו (אחרי ה"לא היה כלום כי אין כלום" ו"תופרים נגדי תיקים") הוא יקבל בתמורה את מחיקת סעיף השוחד – ויודה במרמה והפרת אמונים וימנע מהבושה של ישיבה בכלא.

מול הקלון שהוא יקבל (מה שימנע ממנו לחזור לפוליטיקה למשך 7 שנים)  הוא ירוויח את החופש האישי שלו ויסתפק ב6 חודשים של עבודות שרות (סביר להניח עבודות מאוד נוחות).

האם לסכן את החופש שהאישי שלו כדי לא לסכן את עתידו הפוליטי?

נתניהו, אדם חכם מאוד וגם חשדן גדול מאוד – אם הוא צריך לנחש מה מתחולל במוחם של השופטים במשפטו, הרי שהוא ינחש לחומרה, באופן הכי פסימי מבחנתו.

ומכאן שהוא אישר השבוע לצוות פרקליטיו להתחיל לגשש לעבר עסקה במטרה לסגור.

הוא אומנם כרגע לא מוכן שבעסקה יהיה גם קלון ומבקש רק 3 חודשי שרות, אבל בסופו של דבר (וזה יהיה מהר מאוד), הוא יאלץ להסכים גם לקלון וגם ל6 חודשי שרות ולהסיר מעליו את הסיוט שמדיר שינה מעניו ומגיר זיעה קרה ממצחו).

הרכבת יצאה לדרך והיא תעצור בתחנת עסקת הטיעון עם קלון ו6 חודשי עבודות שרות, תיצור מבוכה רבה בקרב אוהדיו הרבים אבל המבוכה תשכך כי בעקבותיה תתפתח דרמה פוליטית חדשה במדינת ישראל

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה