עיריית ירושלים תעניק השבוע יותר מחצי מיליון שקל לאומנים מקומיים143 אומנים ירושלמים יקבלו השבוע סיוע של 572 אלף שקלים מעיריית ירושלים. מדובר בכ-4,000 שקלים לכל אומן

(צילום: הדס פרוש/ פלאש 90).
מסייעים לאומנים המקומיים לעבור את התקופה המאתגרת: 143 אומנים ירושלמים יקבלו השבוע סיוע של 572 אלף שקלים מעיריית ירושלים. מדובר בכ-4,000 שקלים לכל אומן.
מדובר בצעד נוסף שמבצעת עיריית ירושלים במטרה לסייע לעולם התרבות הירושלמי במשבר הקורונה. לאור המצוקות אליהם הגיעו אנשי תרבות רבים, החליטה עיריית ירושלים להקים קרן סיוע לטובת אומנים בכל תחומי האומנויות. 
קרן הסיוע הוקמה למען האומנים המתגוררים בעיר, שהועסקו במוסדות התרבות בעיר או שהועסקו כאומנים על ידי עיריית ירושלים או על ידי תאגידים עירוניים בתחום התרבות והאמנות. 


התהליך בוצע באמצעות 'קול קורא', שפורסם באתר עיריית ירושלים. ועדה מקצועית בחנה את הבקשות בהתאם לקריטריונים שפורסמו. 
לקול הקורא הוגשו 156 בקשות ומתוכם עמדו 143 אומנים בקריטריונים. כל אחד מהם יקבל מענק של כ-4,000 שקלים, כשסך הכל תעניק העירייה כ-572 אלף שקלים.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "אנו ממשיכים לתמוך באומנים הירושלמים בפלטפורמות שונות. לאור המצב והאתגרים אליהם נקלעו אומנים רבים החלטנו להעניק לכם גם תמיכה כספית. הערבות ההדדית הירושלמית נוגעת בכל התחומים בכל הסקטורים ולכלל האוכלוסייה בעיר. אני מאמין שיחד ניתן לצלוח גם את המשבר הזה".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה