עיריית ירושלים מתנגדת להחלטת דירקטוריון בנייני האומה על חלוקת בונוסיםלמרות המשבר, בדירקטוריון של בנייני האומה הוחלט להעניק מענקים לבכירים בגובה 1.7 מיליון שקלים. עיריית ירושלים בתגובה: "מדובר בהחלטה תמוהה, שלא נתמכה בחוות דעת משפטית וללא קריטריונים לחלוקה. וטוב היה לו לא הייתה מתקבלת כלל"

צילום: נתי שוחט. פלאש 90

למרות משבר הקורונה, בדירקטוריון של חברת מרכז הקונגרסים בנייני האומה, חברה שנמצאת בשליטה של עיריית ירושלים והסוכנות היהודית, החליטו להעניק לבכירים מענקים של 1.7 מיליון שקלים. כך פורסם שבוע שעבר בחדשות כאן 11.

על פי הפרסום, עו"ד דוד שמרון, יו"ר הדירקטוריון, הציע כי יתבצע מתן מענקים לעובדי החברה - כפי שנהוג בחברות פרטיות גדולות. שמרון ממליץ לתת מענק של כמיליון שקלים למנכ"לית היוצאת מירה אלטמן ו-400 אלף שקלים למשנה למנכ"ל אלכס אלטר.

שאר הכסף - 300 אלף שקלים יחולקו בין 17 עובדי החברה בזיקה למשכורתם החודשית. 

עיריית ירושלים נמסר: העירייה מתנגדת בכל תוקף להחלטת דירקטוריון בנייני האומה, להעניק בונוסים בהיקף של כ-1.7 מיליון שקלים לבכיריה ועובדיה.

מדובר בהחלטה תמוהה, שלא נתמכה בחוות דעת משפטית וללא קריטריונים לחלוקה. בנוסף היא מתקבלת דווקא בתקופת משבר הקורונה, בה חלק לא מבוטל מתושבי העיר ניצב בפני אחד האתגרים הכלכליים הקשים ביותר וערב החלפת הדירקטוריון.

החלוקה נעשתה ללא שקיפות מול העובדים, שגילו על המהלך רק דרך אמצעי התקשורת והביעו את התנגדותם הנחרצת לדבר. בהתאם לכך, החלטה זו מצטיירת כמנותקת לחלוטין מהמציאות וטוב היה לו לא הייתה מתקבלת כלל.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה