עיריית ירושלים אישרה תכנית בניה למסחר, מלונאות ומגורים בדרך חברוןהתכנית מציעה הקמת מבנה בן 18 קומות עם 80 יח"ד, מתוכן 47 יח"ד להשכרה ארוכת טווח ל-15 שנים ו- 17 חדרי מלון, בשילוב עם חזית מסחרית כלפי דרך חברון, כ-750 מ"ר משרדים, וכ-200 מ"ר שטח ציבורי בנוי לשירותי רווחה

עיריית ירושלים באמצעות הוועדה המקומית לתכנון ובניה, אישרה תכנית חדשה למסחר, מלונאות ומגורים בדרך חברון.

שטח התכנית הינו כ- 1.7 דונם והיא ממוקמת בשכונת ארנונה בצומת הרחובות דרך חברון-צבי נוימן, בקרקע ריקה מבינוי.

הדמיה לתכנית: משרד ארי כהן אדריכלות ובינוי ערים בע"מ.

התכנית מציעה הקמת מבנה בן 18 קומות עם 80 יח"ד, מתוכן 47 יח"ד להשכרה ארוכת טווח ל-15 שנים ו- 17 חדרי מלון, בשילוב עם חזית מסחרית כלפי דרך חברון, כ-750 מ"ר משרדים, וכ-200 מ"ר שטח ציבורי בנוי לשירותי רווחה, כגון - 2 דירות קלט לעולים, דירות למוגבלים, מרכז מיצוי זכויות ושירותי ייעוץ לאזרח.

הדמיה לתכנית: משרד ארי כהן אדריכלות ובינוי ערים בע"מ.

התכנית מוגשת בהתאם למדיניות הבינוי והפיתוח לאורך צירי הרכבת הקלה. לציין, כי תכנית זו הינה אחת מתוך סדרת תוכניות המקודמות על דרך חברון, שבה עתיד לעבור הקו הכחול של הרכבת הקלה, זאת במטרה להפוך את דרך חברון לשדרה עירונית עם שימושים מעורבים למגורים, מסחר, מלונאות ומשרדים.

הוועדה דנה גם בהתנגדויות והחליטה כי התכנית המוגשת תואמת למדיניות של ציפוף לאורך צירי רכבת קלה, והמליצה לוועדה המחוזית לתת תוקף לתכנית.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "ירושלים מתפתחת וכך גם הצורך להרחבת היצע הדירות, מבני הציבור וטיפוח השטחים הציבוריים. תכניות הבניה בדרך חברון מקדמות זאת ומהוות חלק מהמדיניות העירונית למתן מענה לצעירים ולהתפתחות העיר. נמשיך לעשות את המיטב למען תושבי ירושלים".

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה