עיריית ירושלים אישרה הקמת מתחם תעסוקה במזרח העירהתכנית ממוקמת בדרום שכונות צור באהר ואום טובא, והיא כוללת כ-90 אלף מ"ר לשימושים של מסחר, תעסוקה, תעשייה קלה ומלאכה; במקביל מקודמים עוד 3 מתחמים במזרח ירושלים

הדמיות למתחם התעסוקה –  קרדיט: ארכטיק אדריכלים

הוועדה המקומית לתכנון ובניה המליצה על הפקדת תכנית לאזור תעסוקה חדש בשכונת אום טובא. התכנית קודמה על ידי המשרד לענייני ירושלים ומורשת, באמצעות החברה לפיתוח מזרח ירושלים, כחלק ממהלך כולל של שיפור ההיצע, הרמה והמגוון של מקומות התעסוקה לאוכלוסייה הערבית בעיר. התכנית ממוקמת בדרום שכונות צור באהר ואום טובא, על כביש 398 המוביל לצפון גוש-עציון. המיקום הוצע ע"י תכנית האב לשכונה שאושרה ע"י הוועדה המקומית ב-2017. 

במסגרת התכנון מוסדרת גישה חדשה לשכונה, ומוצע בינוי של כמעט 90,000 מ"ר לשימושי מסחר, תעסוקה, תעשייה קלה ומלאכה. כמו כן, כוללת התכנית תחנת דלק. הבינוי מוצע בהיקפים גדולים: עד 400% בנייה מירבי, ב-8 קומות.

הוקדשה מחשבה רבה ליצירת מרחב שיהיה נעים לשהייה, כולל שבילי מעבר וגינות כיס לשוהים במתחם, כמו גם שטח ציבורי פתוח במעלה הגבעה. האזור יוכל לשלב גם מכללה להכשרה תעסוקתית/טכנולוגית, ועם זאת באזורים מסוימים המרוחקים משכונת המגורים הסמוכה, גם תעשיה (דוגמת מוסכים).

חלק מהחזון העומד מאחורי קידום אזור התעסוקה בסמוך לשכונת מגורים גדולה, הוא הרצון לאפשר לנשים להשתלב בשוק העבודה בסמוך למקום מגוריהן. התכנית תוכננה ע"י ארכטיק אדריכלים. בקרוב תעלה לדיון גם תכנית לאזור תעסוקה בעיסאוויה.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "העירייה פועלת לפיתוח מתחמי תעסוקה בעיר במטרה להרחיב ולפתח את שוק התעסוקה שהינו גורם הצמיחה המרכזי בכלכלת העיר.  נמשיך לייצר פוטנציאל בינוי של מאות אלפי מ"ר ותכנון לתעסוקה ומשרדים בכל רחבי העיר, שיביאו לעשרות אלפי מקומות עבודה חדשים, על מנת לבסס את הכלכלה הירושלמית".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה