עימותים ברחבת הכותל

הבוקר (רביעי) נרשמו עימותים אלימים שכללו דחיפות, צעקות וקריאות בוז בין חברות ארגון "נשות הכותל" לבין שוטרי המתחם, זאת לאחר שנמנע מהן להכניס ספרי תורה לרחבת הכותל בניגוד להוראות. 

מהקרן למורשת הכותל המערבי נמסר: " קבוצה של כ- 30 נשים וגברים מנסים להכניס ארבעה ספרי תורה בצורה אלימה ופרובוקטיבית לרחבת הכותל המערבי למרות שזה בניגוד לנוהל שנקבע ובדרך המבזה ספרי תורה. סדרני הכותל דרשו מקבוצה זו להחזיר את ספרי התורה לעזרת ישראל ולהיכנס בצורה מכובדת שלא תיצור פרובוקציה ברגשות המתפללים ובקדושת המקום. הקרן למורשת הכותל המערבי מביעה צער וכאב על כך שקבוצה זו חוזרת על מעשיה בביזוי ספר תורה ומציינת כי בואם של למעלה מ- 2 מיליון מבקרים בחודש תשרי היא עדות לאהבת ישראל לכותל המערבי המסורתי, המאחד והמלכד".

מנשות הכותל נמסר: "הבוקר הגיעו כמאה נשות הכותל, ראשי התנועה הרפורמית והקונסרבטיבית ותומכים אל רחבת הכותל לתפילת ראש חודש חשוון, וביקשו להכניס ספרי תורה אל הרחבה, על מנת שנשים יוכלו לקרוא בתורה. השומרים בכניסה, בחסות רב הכותל, מנעו באלימות את כניסתן של הנשים עם ספרי התורה. כניסתן הותרה רק כאשר הושארו הספרים בחוץ.

יוכי רפפורט, מנכ״לית נשות הכותל: ״שוב מתבצעת אלימות כלפי נשות הכותל ואנו רואים כיצד הכותל נכבש בידי גורמים חרדיים קיצוניים, אשר אינם מאפשרים לחלקים עצומים בעם היהודי להרגיש בבית במקום הקדוש ליהודים. כספי המיסים של כולנו משמשים על מנת לנקוט בשיטות של ביריונות והפחדה כלפי נשות הכותל, במקום לתפוס פושעים ולהשקיע במערכת הבריאות הקורסת. אנחנו לא נירתע ולא ניכנע. נמשיך להגיע לכותל חודש בחודשו, כפי שאנחנו עושות כבר 31 שנים. אנו קוראות לפוליטיקאים ולנבחרי הציבור לעמוד לצידנו ולהכריז כי לא יאפשרו פגיעה בנשות הכותל יקדמו את מתווה הכותל למען כלל העם היהודי, בישראל ובתפוצות״