סוף לסאגה: אחרי חמש שנים הפרויקטים במורדות גילה אושרו לאכלוסעיריית ירושלים חתמה על טפסי 4 ובקרוב יאפשרו לפרויקטים תהליך האכלוס של הבניינים החדשים במורדות גילה

בתמונה הדמיית פרויקט "דונה בגילה" (הדמיה באדיבות חברת דונה)
היום (ג') חתמו בעיריית ירושלים על טפסי 4 ויאפשרו לפרויקטים במורדות גילה להתחיל תהליך אכלוס.

כזכור, לפני חמש שנים שווקו קרקעות מורדות גילה ע"י מינהל מקרקעי ישראל כאשר כביש הגישה לשכונה נותר באחריות משרד השיכון והבינוי. מיד עם תחילת העבודות התגלו קברים במקום שאילצו את משרד השיכון להפסיק את העבודות במקום.
לאחר בדיקה של מיטב הגורמים ומאחר ולא קיימת אפשרות להעתקת הקברים הוחלט במשרד השיכון להשקיע עוד 100 מלש"ח ולבנות גשר במקום. רעיון הגשר ייצר מאבק נוסף עד שלבסוף התקבלה פשרה.
הפשרה: נסללה הגישה דרך עין יעל למורדות מערב גילה אשר אפשרו את כניסת היזמים דרך עין יעל. הבנייה החלה.
לפני כחצי שנה החלו הקבלנים לסיים את הבניה ולפני כחודשיים התקבלה בעירייה הבקשה הראשונה לטפסי 4. במקביל, הכביש הזמני אותו סלל משרד השיכון נמצא ע"י מהנדסי הבטיחות של משטרת ישראל ומשרד התחבורה כלא בטיחותי.
לאחר פניות רבות שהתקבלו בלשכת ראש העיר מצד התושבים המיואשים החליט ראש העיר להרים את הכפפה ולסייע להם. ב18.12 התקיים סיור בשטח בו נכחו נציגי התושבים, ראש העיר ירושלים משה ליאון, גורמים בכירים במשרד התחבורה, גורמים בכירים בעיריית ירושלים, משטרת ישראל ומנהלי הפרויקטים.
בסיום הסיור הוסכם כי יועץ בטיחות שיוסכם ע"י כולם יגיש את חוות דעתו לשיפורים הנדרשים בכדי שהכביש יהיה בטוח לנסיעה ויאפשר את אכלוסו של הפרויקט.
אמש, הסתיימו כל תיקוניי הליקויים ונחתמו כל האישורים הנדרשים ע"י כלל הגורמים, וטופסי ה4 ניתנו ע"י עיריית ירושלים ליזמים. 

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "אני שמח שלאחר עבודה קשה של כלל הגורמים המקצועיים הצלחנו לסייע לדיירים ולאפשר לפרויקטים להתאכלס. כל פרויקט דיור חדש בעיר הוא מבורך ואנו בעיריית ירושלים נעשה הכל על מנת להמשיך ולסייע לתושבי הבירה".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה