הכירו את מצטייני הרמטכ"ל לשנת 2021 מירושלים והסביבהרס"ן נטלי חן דואגת לתנאי המשרתים תוך שימת דגש על ערכי אהבת האדם ואמפתיה, רס"ן בניה הר זהב מפקד על שש פלוגות טירונים בבא"ח ומתמודד עם האתגר לא פשוט- להכשיר את הטירונים ולהפוך אותם ללוחמים בחטיבה, רס"ב אריק בן דיין השתתף במבצעים 'חומת מגן' ו'צוק איתן', קיבל 3 פעמים מצטיין מפקד חטיבה, רס"ל נתנאל לוי עבר כברת דרך משמעותית עד להצטיינות

אות ותעודות הצטיינות הוענקו בטקס שנערך השבוע בראשות הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, ובהשתתפות חברי פורום המטה הכללי ומפקדי החילות. בטקס הוענקו אות הצטיינות הרמטכ"ל ותעודות הצטיינות ל-60 קצינים ונגדים מיחידות צה"ל השונות, על תרומתם הבולטת ביחידותיהם ועל היותם דוגמה ומופת כמפקדים בצה"ל. הכירו את המצטיינים הירושלמים:

הכירו את רס"ר המטבח בחטמ"ר בנימין, רס"ל נתנאל לוי, מצטיין רמטכ"ל לשנת 2021.

רס"ל נתנאל לוי. צילום: דו"צ

נתנאל בן 26 מתגורר במצפה יריחו. בתיכון מתאר כי היה נער מעט בעייתי, ביום הגיוס הגיע לבקו"ם ומשנאמר לו כי הוא עומד להתגייס לחימוש, לטנ"א, ולא לקרבי כפי שרצה - נתנאל החליט שאינו מעוניין בכך וחזר לביתו. 

הוא נשאר בבית במשך שנה שלמה עד שנכנס לכלא. לאחר שיצא מהכלא, הגיע נתנאל לטירונות כללית ושובץ כטבח במטבח של חטמ"ר בנימין.

נתנאל התקדם בדרגות בתפקיד עד לתפקידו הנוכחי, ומתכנן להמשיך בקרייה הצבאית שלו ולהגיע אף יותר רחוק! ביוני האחרון, נתנאל התחתן בעיצומה של מגפת הקורונה, בין הסגר הראשון לשני. 

על תפקידו סיפר: "אני נהנה מאוד לתת לחיילים ולדאוג להם לאוכל חם, אני מרגיש שזו הדרך שלי לתרום למדינה ולחיילים שמשרתים בגזרה שלי."

הכירו את מפקד יחידת מחסני החירום, רס"ב אריק בן דיין, מצטיין רמטכ"ל לשנת 2021.

רס"ב אריק בן דיין. צילום: דו"צ

אריק בן 41, נשוי, אב לשלושה ומתגורר יחד עם בני משפחתו בירושלים.

הוא התגייס באוגוסט 1998 ליחידת מחסני החירום בחטיבת הבקעה, שתפקידה לדאוג למענה לוגיסטי רחב בשעת חירום לאנשי המילואים של החטיבה.

אריק בוגר ביה״ס פיקוד ומטה לנגדים שם קיבל כלים שסייעו לעצב את דמות הנגד כמפקד בכיר.

במשך רוב שירותו הצבאי, פקודיו של אריק היו 'נערי אית"ן' - בעלי קשיי הסתגלות גבוהים למערכת הצבאית ומגיעים מרקע של מצוקה וניתוק חברתי. רבים מהם התקשו להשתלב ולשרוד במסגרות חינוכיות.

בתפקידו, זכה להיות חלק מהותי בחייהם לדבריו ״כאשר חייל מגיע לסיום שירותו ולפריסת השחרור כולי מתמלא בגאווה ובשמחה".

הערך המרכזי שמוביל אותו כמפקד הוא אמונה בעשייה ובמצויינות תוך חינוך הדור הצעיר להמשכיות.

במהלך שירותו הצבאי, אריק השתתף במבצעים 'חומת מגן' ו'צוק איתן', קיבל 3 פעמים מצטיין מפקד חטיבה ודרגתו קוצרה פעמיים. בנוסף לשירות, הוא מתנדב במשטרת ישראל בתחנת מוריה מעל ל-20 שנה ביחידת הסיור והתנועה.

הכירו את מפקד מחזור בבא"ח גבעתי, רס"ן בניה הר זהב, מצטיין רמטכ"ל לשנת 2021.

רס"ן בניה הר זהב. צילום: דו"צ

בניה שירת במספר רב של תפקידים בשירות קרבי. בן 30, מתגורר כיום במצפה יריחו. אבא לארבעה ילדים. התגייס ב-2010.

בניה החל את דרכו בגבעתי שם התקדם בסולם הדרגות ושירת כסמ"פ בצוק איתן, המ"פ שפיקד על בניה נהרג במהלך המבצע. כמו כן פיקד על סגן הדר גולדין ז"ל והכיר אותו. לאחר המבצע עבר לתפקיד מפל"ג בבסיס רמון ומשם יצא ללימודים במנת"ק. בניה שירת כמ"פ בקורס מ"כים של חטיבת הקומנדו ולאחר מכן חזר לגבעתי ושירת כמ"פ בגדוד צבר, שם התמודד הגדוד עם הפרות סדר קשות מכיוון רצועת עזה על הגדר. לאחר תקופה נוספת כמפל"ג בדובדבן, עבר לבא"ח גבעתי לתפקידו הנוכחי.

כיום הוא מפקד על שש פלוגות טירונים בבא"ח ומתמודד עם האתגר לא פשוט- להכשיר את הטירונים ולהפוך אותם ללוחמים בחטיבה. 

על התפקיד הוא מספר: "אני מאמין שכל מפקד חייב להנחיל לכל חייל את ערכי ההשקעה ההתמדה והשאיפה למצוינות בכל דבר. "

בניה מאוד מתחבר לסיפורי מורשת קרב, ומתחבר לאומץ ולנחישות של "דור המייסדים" של המדינה, "אני מנסה להנחיל את זה גם לפקודיי". שני האחים שלו שירתו גם הם בגבעתי, בניה הוא היחיד שהמשיך לקבע. בניה מספר שלפני תחילת שירותו הצבאי, יצא לטיול עם שני חבריו הטובים, בדרך חזרה מהטיול בניה נשאר עם חברו בצומת גוש עציון, שם רכב פלסטיני חולף ביצע ירי על המחכים בתחנה. חברו של בניה נהרג ושני אזרחים נוספים.

על המקרה הוא מספר: "רציתי תמיד להתגייס לקרבי, אבל האירוע חיזק את המוטיבציה."בניה שמח מאוד על ההצטיינות, והוא מוסיף: "אני חושב שמה שאפשר לי לשרת ולהיות כל כך הרבה זמן בקרבי זה המשפחה שלי."


הכירו את ראש מדור בודדים ביחידת מופת, רס"ן נטלי חן מצטיינת הרמטכ"ל לשנת 2021.

רס"ן נטלי חן. צילום: דו"צ

נטלי בת 36 נשואה ואם לשלושה ילדים, מתגוררת בכפר אורנים, גדלה בבאר שבע ולמדה בתיכון מקיף, א' בעיר. במסגרת לימודיה התיכוניים הרחיבה ביולוגיה וכימיה.נטלי בעלת תואר ראשון במדעי המדינה ומשאבי אנוש בבר אילן ובנוסף בעלת תואר שני במנהל עסקים ומשאבי אנוש במכללת פרס

נטלי התגייסה בשנת 2004, לאורך כל שירותה בצעה תפקידים ליבתיים בעולם הטיפול והדאגה לתנאי המשרתים. בזמן מבצע 'עופרת יצוקה' הייתה קצינת תנאי השירות בחטיבת הצנחנים וכיום היא ראש מדור בודדים ביחידת מופת.

כאשר שאלנו את נטלי אודות על ההצטיינות נטלי מתארת: "ההצטיינות עבורי זו אבן דרך משמעותית בייחוד בשנה הזו. השנה על רקע התפרצות נגיף הקורונה לקחתי חלק בהקמת המרכז לחיילים בודדים, מרכז כ"כ חשוב שעיקר העשייה בו היא דאגה לחיילים הבודדים שהשנה האחרונה הייתה קשה גם להם במיוחד".

נטלי נבחרה להיות מצטיינת הרמטכ"ל לשנת 2021 בשל עשייתה החשובה אשר מבצעת אותה תוך שימת דגש על ערכי אהבת האדם, אמפתיה, אשר מתבטא בכל תחום בחייה החל מהחיילים שהיא מטפלת בהם ועד הסגל והארגונים אשר היא עובדת מולם.

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה