מענק לימודים ביטוח לאומי 2020 בדקו זכאותבחודש אוגוסט יעביר הביטוח הלאומי לזכאים קצבה שנתית הנקראת מענק לימודים. אולם חלק מהזכאים נדרשים להגיש תביעה באמצעות טופס 5015

צילום: shutterstock אילוסטרציה

מענק חוזרים ללימודים 1021 שח לכל ילד הקצבה תשולם ב 10/08/2020

מדי שנה מסייע המוסד לביטוח לאומי בהשתתפות בהוצאות החזרה מהחופש הגדול אל בית הספר. הזכאים הן משפחות שבראשן הורה עצמאי  ,משפחות חד הוריות , וכן למשפחות שלהן 4 ילדים ויותר שבצעו הליך מימוש זכויות ביטוח לאומי ומקבלות את אחת הקצבאות הבאות :

  1. קצבת נכות כללית
  2. קצבת מזונות של ביטוח לאומי
  3. קצבת הבטחת הכנסה
  4. קצבת אזרח ותיק או קצבת שאירים ( אלמנים ואלמנות )

למשפחות אלו הנמצאות זכאיות מעביר המוסד לביטוח הלאומי מענק לימודים בתחילת כל שנת לימודים. השנה המענק ישולם ב 10/08 ויעמוד על סך של 1,021 ש"ח לכל ילד. חשב לזכור שהמענק לא מתנגש עם קצבאות אחרות או עם החזרי מס או נקודות זיכוי במס הכנסה. 

מי צריך לבדוק זכאות ולהגיש תביעה לביטוח לאומי 

לא כל הזכאים מקבלים את המענק באופן אוטומטי. בדומה למענק עבודה מס שלילי , גם כאן נדרשת לפחות חלק מהאוכלוסייה להגיש תביעת זכאות . במי המדובר ?  

הורה פרוד שלא התגרש עדיין באופן רשמי  - בתנאי שהוא חי בנפרד מבת/בן הזוג שנתיים לפחות, ופתח/ה בהליך גירושין על פי דין ופועל/ת במסגרת הליך זה במשך שנתיים לפחות.

אישה עגונה - אישה נשואה, שזה שנתיים נעלמו עקבות בעלה, וכן אישה שבעלה נמצא בחוץ לארץ, שלא בהסכמתה, ואינו משלם לה דמי מזונות. 

אישה השוהה במקלט לנשים מוכות 

עולים חדשים הנמצאים בישראל בין שנה לשנתיים ובן/בת הזוג שלהם לא עלה לארץ וגם אינו מתגורר בישראל 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה