מנסים להציל את התיירות בעירישיבה דחופה בנושא תיירות התקיימה עם ראש העיר, משה ליאון יחד עם נציגי התיירות בעיר. הישיבה כונסה בשל המשבר הפוקד את מגזר התיירות בעיר בעקבות סגירתם של בתי המלון מאז פרץ משבר הקורונה וההוראות המחמירות שפורסמו אתמול ומקשות על בתי המלון לחזור לפעילות

צילום: דוברות עיריית ירושלים

אמש (שלישי) התקיימה ישיבה דחופה התקיימה אצל ראש עירית ירושלים מר משה ליאון, בהשתתפות המשנה לראש העיר ויו"ר ועדת התיירות פלר חסן נחום,  אילנית מלכיאור האחראית על התיירות ברשות לפיתוח ירושלים, ישי ברנע מנהל מלון יהודה ויו"ר התאחדות המלונות בעיר ואריה זומר מנכ"ל ההתאחדות.  

הישיבה כונסה בשל המשבר הפוקד את מגזר התיירות בעיר בעקבות סגירתם של בתי המלון מאז פרץ משבר הקורונה וההוראות המחמירות שפורסמו אתמול ומקשות על בתי המלון לחזור לפעילות. בישיבה דנו המשתתפים בנושאים הבוערים ביותר לענף התיירות בירושלים בכלל וענף המלונאות בפרט.

בין הנושאים שעלו: חשיבות בתי המלון כמנוע צמיחה למגזר התיירות בירושלים, עלות התחזוקה ודמי השכירות של המלונות הסגורים, סיוע בשימור העובדים והפעלת חל"ת גמיש, עידוד פעילות של גופים ממשלתיים במלונות ירושלים, קמפיין פרסום להגברת תיירות הפנים לעיר, פיצוי בהתאם להפסדים בפועל, פטורים והקלות בתשלומי הארנונה וטיפול בחיובי ארנונה השנויים במחלוקת לאחר שינויי סיווג.

נושא חשוב נוסף שהועלה הוא סיוע במציאת פתרון תעסוקתי לכלל עובדי ענף התיירות, כדוגמת עובדי ומפעילי אטרקציות תיירותיות, מורי דרך, וחברות הסעה.

ראש העיר משה ליאון: "הנושא חשוב ביותר והסוגיות מטרידות את מנוחתי, אפעל בכל דרך לקדם פתרונות מהירים בשיתוף משרדי הממשלה". כמו כן, ציין ליאון: "שיתוף הפעולה יימשך ברציפות עד מציאת פתרונות מעשיים לענף התיירות בכלל, ולענף המלונאות שנפגע קשות בעקבות משבר הקורונה".

פלר חסן נחום, המשנה לראש עיריית ירושלים ויו"ר ועדת התיירות אמרה: "סגירת השמים וההגבלות החדשות מהוות את הקש ששובר את גב התיירות והמלונאות בעיר, אשר מהווה חלק משמעותי מהכלכלה הירושלמית. עלינו למצוא פתרונות מהירים ויצירתיים ולתת כל תמיכה אפשרית כולל הנחות בארנונה ועידוד תיירות במסגרת המגבלות".

ישי ברנע סיכם את הפגישה: "ראש העיר האזין בכובד ראש לכל מצוקות הענף והחליט לקבל על עצמו להוביל מהלכים שיפתרו באופן מהיר את הבעיות העומדות על הפרקברנע הוסיף "אנו מודים לראש העיר שמצא לנכון לעזוב הכל ולקיים את הפגישה ורואים בשיתוף הפעולה לחיזוק ענף התיירות צעד הכרחי לחיזוק הכלכלה העירונית והחברה הירושלמית".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה