מנכ"ל עמותה שמכינה צעירים לצה"ל מואשם בעבירות מין בחמש חניכותלפי כתב האישום, יוסף אוחיון ניצל את תלות החניכות בו ומיוחסות לו עבירות של מעשים מגונים בקטינה ובעילה אסורה של קטינה. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים

בית משפט השלום בירושלים, ארכיון (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)

פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי) הגישה לבית משפט השלום בעיר כתב אישום נגד יוסף אוחיון (46), תושב ירושלים, בגין ביצוע עבירות מין ועבירות נוספות בחמש חניכות במסגרת מכינת הכנה לצה"ל בה שימש כמנכ"ל ומדריך תוך ניצול תלותן בו.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד אפרת פיזלר, הנאשם שימש כמנכ"ל ומדריך העמותה "אריות יהודה - העצמה אישית" שמטרתה לקיים חוגי העצמה פיתוח אישי ועידוד גיוס לצה"ל לבני נוער בגילאי כיתות ט'-י"ב.

הנאשם הציג פרטיים ביוגרפיים שקריים על מנת להאדיר ולהעצים את דמותו בעיני הנערות והנערים שהדריך אשר ראו בנאשם מושא להערצה, אדם בעל ידע וניסיון רב, מחנך ומדריך קרוב.

הנאשם גרם לחמש מתלוננות בגילאי 14-18 להתקרב אליו ולהתייעץ עמו בנושאים שונים, אישיים ואינטימיים, בנושאי מיניות ומראה פיזי, כאשר הוא קונה את אמונן. הנאשם טיפח את דמותו בעיני המתלוננות והסביבה כדמות משמעותית וקובעת בכל תחומי החיים, תוך שהוא יודע שהתייעצויות רבות נעשות עמו שלא בידיעת הוריהן של המתלוננות, וכי הן מפתחות תלות נפשית ורגשית בו.

הנאשם ניצל תלות זו ונפגש עם כל אחת מהמתלוננות בנפרד כשהוא מגביר את תדירות המפגשים בהדרגה, וכן משוחח עם כל אחת מהן בנפרד, כשהוא מגביר את תדירות קיום השיחות וההתכתבויות הטלפוניות עמו, עד לפעמים רבות בכל יום.

הנאשם גרם לכל מתלוננת לשמור את דבר יחסיהם בסוד מפני אחרים ומפני בני משפחתן. בדרך זו גרם הנאשם לכל מתלוננת בנפרד להרגיש כי היא מיוחדת ורצויה על ידו .

הנאשם טווה סביב כל אחת הנערות מערכת יחסים של תלות בו ותוך ניצול תלות זו פגע בהן מינית. הפגיעות המיניות שביצע הנאשם התרחשו במקומות שונים – במחסן העמותה, בבסיס צבאי נטוש בסמוך לירושלים, ברכבו ועוד. כך למשל, הנאשם החל להתכתב בטלפון עם אחת המתלוננות בעת שהייתה כבת 14 בנושאים הקשורים בשיעורים שהועברו בפעילויות העמותה, המתלוננת שיתפה את הנאשם בעניינים אישיים ובהמשך התכתב איתה הנאשם באופן מיני מרומז ואחר כך באופן מיני מפורש ובוטה, בתדירות הולכת וגוברת.

בהמשך ביצע בה הנאשם מעשים מיניים במספר הזדמנויות. כאשר המתלוננת מתלווה אל הנאשם לפעילות העמותה במקומות שונים כ"בת חסותו". במקרה אחר, הנאשם נפגש עם מתלוננת אחרת במחסן המשמש את העמותה, לצורך שיחה אישית שם ביצע בה מעשים מיניים.

כתב האישום מייחס לנאשם ביצוע עבירות של מעשים מגונים בקטינה תוך ניצול יחסי תלות , בעילה אסורה של קטינה תוך ניצול יחסי תלות, שיבוש מהלכי משפט ותקיפה הגורמת חבלה של ממש.

הפרקליטות מבקשת מבית המשפט להורות על מעצרו של הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה