מחאת בתי החולים הציבוריים נמשכת: "שר אוצר אטום נותן ל-7 בתי חולים להירקב. תהיה חתום על סגירת בתי חולים"כבר יותר משבוע שצוותי צוותי בתי החולים הציבוריים מפגינים נגד היעדר תקצוב מתאים ושוויוני ממשרד האוצר. פרופ' רוטשטיין הגיע למאהל שהוקם מול משרד האוצר בירושלים: "בושה גדולה למי שיודע שאנחנו כאן - ולא מונע את זה". בבית החולים הדסה נרשם העומס הגבוה ביותר, אחריו ברשימה: שערי צדק, סנט ג'וזף בירושלים


400 רופאים, אחיות ואנשי צוות רפואה הפגינו היום (חמישי) מול משרד האוצר ומשרד ראש הממשלה במחאה על קריסת 7 בתי חולים ציבוריים, הדסה, שערי צדק, לניאדו, מעייני הישועה ושלושת בתי החולים בנצרת.

על פי הנתונים מבתי החולים ברחבי הארץ, המרכז הרפואי הדסה עין-כרם הינו העמוס ביותר בארץ. גם בשערי-צדק וסנט ג'וזף בירושלים. 
צילום: דוברות שע"צ

מנכ״ל הדסה פרופ׳ זאב רוטשטיין: ״במקום לעשות דברים מועילים ולהציל חיים, אנחנו יושבים פה באוהל מיום ראשון. תנו לנו לחזור למקום הטבעי שלנו, לבתי החולים, שהם מרכזי הקורונה של מדינת ישראל. הציוד שלנו הולך ואזל, התרופות הולכות ונגמרות, ולאט לאט אנחנו  מפסיקים לעשות יותר ויותר פעולות, גם ביחידות הקורונה. הצוות מחזיקים בציפורניים חלק מהחולים בחיים. בושה גדולה למי שלא מונע את זה".מנכ״ל שערי צדק פרופ׳ עופר מרין: ״את השיעור בבית ספר לרפואה של להוציא אנשים להפגנה כנראה פספסתי. אני חש פה בושה גדולה. 7 בתי חולים מתחננים פה כדי לשרוד.  מה ביקשנו בסך הכל? חלוקה שיוויונית של התקציב. ראש הממשלה ושר האוצר, האחריות היא עליכם.

צילום: דוברות שע"צ

מנהל בית החולים החולים הצרפתי בנצרת ד״ר נאיל אליאס: ״אנחנו דורשים שוויון בין ירושלים, נצרת, בני ברק נתניה לתל אביב וחיפה. 2 מיליון התושבים שלנו לא שווים פחות. ראש הממשלה נתניהו אתה חייב להתערב, אנחנו לא רוצים לפגוע במטופלים. פקידי האוצר מובילים אותנו לסגירה.

מנכ״ל בית החולים לניאדו נדב חן: ״כל מי שנמצא פה הגיע לפני משמרת או אחרי משמרת, בשיא משבר הקורונה. זו בושה שהגענו ליום הזה. בושה שזעקתנו לא נענתה. מציעים לנו פלסתרים, רוצים לטאטא אותנו מתחת לשטיח. אנחנו מופלים לרעה.  מי צריך את המשאבים האלה יותר מאיתנו? תתביישו לכם, אתם אלה שחיים באקסלים פה בחדרים למעלה, בחימום בחדרים.
אנחנו דורשים מראש הממשלה ושר האוצר להתערב במשבר באופן מיידי, בושה שאתם לא פה איתנו.״

מנהל בית החולים האנגלי בנצרת פרופ׳ פהד חכים: ״כולנו צריכים להיות עכשיו בבתי החולים להציל חיים. זה מראה מבייש למדינת ישראל. מבייש את הצוותים הרפואיים, לא ייתכן שיש אטימות של שר אוצר שנותן לבתי החולים להירקב. תהיה חתום על סגירת 7 בתי חולים במדינת ישראל. אי אפשר לבקש מבתי חולים לקבץ נדבות. דיי, נחנקנו כבר". 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה