מבצע לחיסוני פוליו בירושליםבירושלים החל מבצע חיסוני הפוליו לילדים מגיל שלושה חודשים עד 17. המבצע החל לאחר שאותרו שמונה ילדים שנדבקו בנגיף, אחת מהן סבלה משיתוק. שבעה מהילדים לא היו מחוסנים כלל ואחד היה מחוסן חלקית. המבצע אמור להתרחב לכל המדינה בשבוע הבא

אחות טיפת חלב מעניקה חיסון פוליו לילד. למצולמים אין קשר לכתבה (צילום ארכיון: פלאש90)

למבצע חיסון לפוליו החל בתחנות טיפות החלב בעיר. בתיאום עם משרד הבריאות, הורה ראש העיר למערכת העירונית להוביל מבצע חסר תקדים ולחסן את האוכלוסייה הנדרשת כדי למנוע תחלואה.

טיפות החלב העירוניות החלו לפעול במתכונת חירום, הרחיבו שעות עבודה וזכו לתגבור אחיות מחסנות מערים אחרות. במקביל, ערכה העירייה קמפיין תקשורתי וקהילתי מאסיבי לעודד את התושבים להגיע ולהתחסן.

אנו גאים בעובדה שיותר מ- 98% מהילדים קיבלו חיסון ראשון לפוליו, וכ- 95% קיבלו מענה שני.

בשלב זה מבקשת העירייה להודיעה על פתיחת מתחם מרכזי להמשך מתן החיסונים ביד שרה. המתחם נועד לאפשר קבלת מספר רב של מתחסנים באמצעות עשרות צוותי חיסון במתחם מרווח ונוח.

לפיכך, בהתאם להנחיית משרד הבריאות, עד לאחר חג הפסח כל התורים השגרתיים בטיפות החלב מבוטלים וחיסוני הפוליו יינתנו כאמור במתחם יד שרה, שדרות הרצל 124.

תינוקות עד גיל 6 שבועות בלבד מוזמנים להגיע לטיפות החלב באזור מגוריהם לביקור ראשון ללא תור.

החיסונים יינתנו בין התאריכים 4.4-13.4, בימים א'-ה' בשעות 8:00-17:00 וביום ו' בשעות 8:00-12:00

עיריית ירושלים קוראת לכל מי שלא השלים את חיסוני הפוליו להגיע למתחם ולחסן את ילדיהם:
1. תינוקות וילדים שצריכים לקבל מנה ראשונה בזריקה
2. תינוקות וילדים שצריכים לקבל מנה שנייה בזריקה
3. כל הילדים שלא קיבלו כלל חיסוני פוליו בטיפות

לבירורים ניתן לפנות למוקד "קול הבריאות בטלפון מס *5400, שם תוכלו לקבל מידע והנחיות ברורות.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "אני גאה בציבור הירושלמי שנענה לקריאתנו לבוא ולהתחסן. נמשיך ונפעל להעלאת הכיסוי החיסוני ולמניעת תחלואה קשה. פתיחת המוקד המרכזי יאפשר להגיע למקסימום ילדים. אני קורא להורים שטרם חיסנו את ילדיהם, להגיע למתחם ולקבל את החיסון. בהזדמנות זו, מודה אני לכל מי שהוביל והשתתף במבצע ההסברה, לאגף בריאות הציבור ולצוות טיפות החלב הנהדר שיש לנו והתגייס כולו למאמץ."


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה