לראשונה בישראל: בשערי צדק בוצעה השתלת מסתם חדיש באמצעות צנתור ללא התערבות כירורגיתדרך חדשה לטיפול מיטבי בחולים הסובלים מהיצרות קשה של המסתם האאורטלי ללא התערבות כירורגית

במרכז הלב המשולב במרכז הרפואי שערי צדק, בוצעה אתמול לראשונה בישראל השתלת מסתם חדש בגישה מלעורית (TAVI) שמהווה דרך חדשה לטיפול מיטבי בחולים מורכבים הסובלים מהיצרות קשה של המסתם האאורטלי ללא התערבות כירוגית.

צילום: דוברות שערי צדק


את ההשתלה ביצע מנהל יחידת הצנתורים בשערי צדק, ד"ר ירון אלמגור יחד עם צוות היחידה.

היצרות אאורטלית עשויה להופיע בליבו של המטופל כאשר המסתם אינו בנוי באופן תקין ולכן נוצרת בו היצרות, דליפה או שניהם. המסתם החדיש פותח על ידי חברת בוסטון סיינטיפיק העולמית המיוצגת בישראל על ידי חברת מדטכניקה.

מכון הצינתורים במרכז הלב המשולב בשערי צדק נבחר למרכז הראשון בישראל ומהראשונים בעולם בו יושתל המסתם החדש.

צילום: דוברות שערי צדק


"בין תכונותיו החדשות היא האפשרות לדיוק מיטבי בזמן ההשתלה, אטימה משופרת של טבעת המסתם המצמצמת דליפות לאחר ההשתלה (PVL), סיכון מופחת להפרעות הולכה חשמליות המקטין צורך בקוצב לב קבוע וכן גישה טובה לעורקים הכלילים במידה וישנו צורך בצינתור עתידי", אמר ד"ר ירון אלמגור, מנהל יחידת הצנתורים בשערי צדק. "ישראל נמצאת במועדון מצומצם של מדינות נבחרות לעשות שימוש בטכנולוגיה חדשנית זו ושערי צדק כמרכז מוביל בתחומו נבחר להובילה בארץ", הוסיף. 

המטופל הראשון שעבר את ההשתלה החדשה בשערי צדק סבל מהיצרות קשה של המסתם האורטלי בנוסף לדלף משמעותי.

צילום: דוברות שערי צדק


"המסתם החדש, הושתל בצורה מיטבית. התוצאה הסופית במטופל הייתה מצוינת", סיכם ד"ר אלמגור. "ההיצרות הקשה של המסתם נעלמה כמו כן גם הדלף והמטופל צפוי להשתחרר בימים הקרובים".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה