לא לשכוח ילדים ברכב ! מדא מבקשת לשמור על זהירות מרבית בימי השרבהשבוע פוקד את ישראל לגל חום כבד, המלווה בטמפרטורות גבוהות ובסכנות רבות כגון התייבשות, מכת חום, תשישות, עילפון ועוד . מגן דוד אדום נערך למזג האוויר השרבי, פרסם הנחיות, המלצות ואזהרות, על מנת לעבור על גל החום בבטחה.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "גלו שכנות טובה לאוכלוסייה בסיכון ונקטו באמצעי זהירות למניעת שכחת ילדים במכונית".

רוכבי יחידת האופנועים של מדא | צילום: דוברות מדא

זהירות ! לא לשכוח את הילדים ברכב 

החום הכבד, אשר מגיע לשיאו השבוע, עלול להיות מסוכן ולגרום לנזקים רבים - בעיקר לאוכלוסיות בסיכון, לקשישים וכן לילדים הנמצאים בסכנת מוות, בעת שכחה במכונית. רק בשבוע האחרון 2 ילדים מתו, לאחר שנשכחו ברכבים נעולים.

על הציבור לנהוג ביתר זהירות ואחריות ולפעול עפ"י מדריך ההנחיות, על מנת לסיים את גל החום באופן בטוח ומוגן. :

  • יש להימנע מחשיפה ישירה וממושכת לשמש
  • מומלץ לשתות כמויות מים גדולות
  • יש להימנע מפעילות גופנית שאינה הכרחית בשעות חמות
  • רצוי להימצא במקומות ממוזגים ומוצלים ככל הניתן
  • להקפיד לרחוץ רק בחופים ובריכות בהשגחת מצילים
  • לא להשאיר ילדים קטנים בקרבת מים ללא השגחת מבוגר.
  • זאת בנוסף לציות לכללי הריחוק של הקורונה - שמירת מרחק חברתי, שימוש במסכה ואיסור התקהלות.

בעונת הקיץ, במגן דוד אדום מבקשים לשים דגש מיוחד ולהעלות את המודעות לנושא שכחת ילדים במכונית - כדי למנוע אסון וטרגדיה. במהלך השבוע האחרון, עוד לפני הגעתו של גל החום קיצוני, צוותי מד"א העניקו טיפול רפואי לשני ילדים קטנים, אשר נשכחו במכוניות ונפטרו בשל החום הכבד והבוקר (א') פינו לבית החולים פעוטה כבת 7 חודשים עם סימני מכת חום כשהיא בהכרה לאחר שנשכחה ברכב סגור כחצי שעה.

לא שוכחים להעיף מבט למושב האחורי 

במגן דוד אדום שבים ומזכירים לציבור כי יש לבדוק שוב ושוב בכל נסיעה את המושב האחורי ולוודא את שלומם של הילדים וכי אף אחד מהם לא נשכח ברכב. הטמפרטורה ברכב סגור מזנקת בתוך דקות ויש לעשות את כל הפעולות האפשריות הנדרשות על מנת לוודא שלא נשארו ילדים ותינוקות ברכב סגור. במד"א מבקשים מהציבור לשים לב למכוניות חונות במהלך היום, ולהזעיק את מד"א בכל מקרה שבו נראה ילד בכלי הרכב, ללא השגחת מבוגר.

מכות חום גורמות למוות ! 

במד"א מזכירים כי במהלך גל החום הקודם, שפקד את ישראל בחודש מאי האחרון, נרשמו כ-2,000 פניות למד"א על רקע החום הקיצוני, במהלכו נפטרו שני מטופלים ממכת החום ו-13 נוספים נפצעו באורח קשה.

מנכ"ל מד"א, אלי בין בקש להזכיר לציבור את כללי הזהירות: "בשיאו של הקיץ, כשגל חום כבד בדרכו אלינו, אנו מבקשים מהציבור להישמע להנחיות ולנקוט ביתר זהירות - על מנת לסיים את הקיץ בשלום וללא נפגעים נוספים. אנו מבקשים לגלות שכנות טובה, לגלות אחריות ולדפוק פעם ביום בדלת של שכנים הנמצאים באוכלוסיית סיכון. כמו כן, יש להפעיל כל אמצעי הניתן, על מנת שלא להשאיר ילד ברכב לבדו. בנוסף, יש כמובן לנהוג עפ"י הנחיות הקורונה ולשמור על זהירות, על מנת לסיים את עונת הקיץ בשלום".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה