כ-43,500 סטודנטים ירושלמים יפתחו את שנת הלימודים האקדמית בצל הקורונההבוקר שבו עשרות אלפי סטודנטים ללמוד דרך ה'זום'

רכיון (צילום: מרים אלטשר/פלאש90)

בצל משבר הקורונה, כ-43,500 סטודנטים ירושלמים יפתחו את שנת הלימודים. מדובר בגידול של 1,500 סטודנטים לעומת השנה הקודמת. 10,000 סטודנטים מתוכם יחלו את שנה א' והמפגש הראשון עם האקדמיה יהיה עבורם בזום מבלי שיגיעו לקמפוסים.

 באוניברסיטה עברית ילמדו בשנה"ל תשפ"א למעלה מ-25,000 סטודנטים. ע"פ נתוני העברית, כ-78 אחוז מהם ציינו שהם מגיעים מחוץ לעיר, מה שמציב את האוניברסיטה כמנוע צמיחה כלכלי של עיר הבירה. תל אביב היא העיר ממנה מגיעים רוב הסטודנטים מחוץ לעיר. במכללת הדסה מדווחים על עלייה של 20% בהרשמה ביחס לשנה שעברה.

עיריית ירושלים נערכת לקליטתם במגוון דרכים:

- חלוקת מלגות בסך 13 מיליון שקל: קרן המלגות העירונית בשיתוף הקרן לירושלים ומפעל הפיס תעניק מלגות ל-1,000 סטודנטים שיבצעו 140 שעות פעילות חברתית בעיר יחד עם 32 ארגוני חברה אזרחית. יצוין כי מדובר במלגה גבוהה במיוחד על סך 10,000 ₪ לסטודנט וסה"כ מדובר בקרן העירונית הגבוהה בארץ העומדת על סכום כולל של 13,000,000 שקל. השנה לראשונה הקריטריונים לקבלת מלגה הורחבו לכל מוסדות הלימוד ויש הקלה גם לבעלי משפחות ואוכלוסיות נוספות.
כחלק מההתנדבויות משתלבים הסטודנטים בכפרי סטודנטים במספר שכונות וביניהן: גילה, תלפ"ז, גבעה צרפתית, נווה יעקב, פסגת זאב, רסקו והקטמונים ומקדמים בהן עשייה חברתית שכונתית וקהילתית.

- חלוקת 10,000 ערכות
"ברוכים הבאים" של מידעל'ה נשלחו לסטודנטים הטריים אשר יחלו שנה א'. הן כוללות שובר לקפה/ בירה במתנה, לאחר הסגר כמובן, וקופוני הנחה עבור 33 בתי עסק ירושלמים וכן חוברת מידע לסטודנט הטרי ומתנה אישית.

- ימי אוריינטציה בזום לגיבוש על פי מוסדות לימוד. במהלך המפגשים ישחקו הסטודנטים משחק חידה אינטרקטיבי להיכרות עם ירושלים.

- כ-14 סדנאות והרצאות יתקיימו במהלך אוקטובר ונובמבר אשר יכללו את הנושאים: התמודדות עם לחצים וחרדות, איך ללמוד נכון דרך הזום, ניהול זמן בסביבה אקדמית ממוחשבת, זכויות הסטודנט בתקופת הקורונה ורכישת כלים מקצועיים כמו שימוש בלינקדאין, הצגת פיץ' ועוד.

- שבוע קריירה אשר יכלול 4 אירועים אשר יעסקו במציאת עבודה וחשיפה ללוח המשרות העירוני, וימי אוריינטציה לסטודנטים המעוניינים להשתלב בעבודה במגזרים: הציבורי, השלישי הפרטי ובמקצועות ההייטק השונים.

באם הנחיות משרד הבריאות יאפשרו, יתקיימו גם ימי אוריינטציה לפי חוגים לגיבוש הסטודנטים וכן סיור יחד עם הופעה בבר סטודנטיאלי בעיר. כמו כן צפוי להתקיים פרויקט "אצל מישו", במסגרתו סטודנטים יארחו הרצאות וסדנאות בביתם על פי הכמות שיאפשר התו הסגול.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "עיריית ירושלים מציגה מודל יוצא דופן לקליטת הסטודנטים והתוצאות מדברות בעד עצמן. למרות הקורונה אנחנו רושמים עלייה במספר הסטודנטים הנרשמים למוסדות אקדמיים בעיר, ממשיכים לקדם את כפרי הסטודנטים ומשלבים אותם בעשייה קהילתית לפיתוח השכונות. הסטודנטים הם דור ההמשך של העיר, נמשיך לטפח אותם ולדאוג שירושלים תהיה עבורם בית שנשארים בו".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה