כתב אישום נגד חוליה שגנבה שעוני 'רולקס' בממילאהחוליה שגנבה שעוני רולקס בשווי מצטבר של כ 900 אלף ₪ בממילא נחשפה. כתב אישום הוגש נגד שלושה חשודים בגין 4 מקרים שונים

ארכיון: פלאש 90
משטרת ישראל חשפה 3 חברי חוליה שפעלו באזור ירושלים והמרכז וגנבו שעוני יוקרה מסוג 'רולקס' בשווי מצטבר של כ 900 אלף ₪, והביאה לכדי הגשת כתב אישום נגדם בגין 4 מקרים שונים.

ראשיתה של חקירת המשטרה בתאריך 27.1.20, עת שהוזעקו השוטרים לשדרות ממילא בירושלים בעקבות דיווח על 3 חשודים שגנבו 3 שעונים ממותג 'רולקס', ונמלטו מהחנות.

תגובה מהירה של השוטרים ומאבטחים באזור, הביאה לתפיסתם ומעצרם של 2 מהחשודים, ובהמשך הלילה עם התקדמות החקירה, עצרו כוחות המשטרה גם את החשוד השלישי, תושבי הצפון שנות ה 20-30.
עם התקדמות החקירה, עלה חשדם של חוקרי המשטרה כי מדובר בחברי חוליה שפעלו עפ"י החשד באופן שיטתי במקומות שונים בארץ, והצליחו לחשוף 4 מקרים שונים של גניבת שעוני 'רולקס' בשווי מצטבר של כ – 900 אלף ₪, ולגבש ראיות נגדם שהבשילו לכדי הגשת כתב האישום בגין קשירת קשר לעשות פשע וגניבה בצוותא חדא.
חוקרי המשטרה חשפו את שיטת הפעולה של החשודים, לפיה ב 2 מהמקרים הגיעו אל חנויות העוסקות במכירת שעוני יוקרה, ובאמצעות מצג שווא תוך שמבקשים מהמוכר לבחון שעונים מדגם ספציפי, פעלו יחד שלכל אחד מהחשודים תפקיד מוגדר, להסיח את דעתו של המוכר, 'להתגבר' על מנגנוני האבטחה ולהימלט עם השלל.
ב 2 מקרים נוספים שחשפו החוקרים, עלה כי החשודים איתרו ברשתות החברתיות מודעות שפורסמו אודות מכירת שעוני 'רולקס' בשווי מאות אלפי שקלים, קבעו עם מפרסמי המודעות ובאמתלות שונות הצליחו גם במקרים אלו להימלט עם השלל בידיהם.
החשודים הובאו בפני בית משפט השלום, ומעצרם הוארך מעת לעת, ואתמול (9.2.20) במעמד הגשת כתב האישום נגדם ע"י יחידת התביעות של המשטרה, הוארך מעצרם עד החלטה אחרת והוגשה בקשה למעצרם עד תום ההליכים.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה