כלב הפיל נרגילה שהושארה דולקת בבית, גרם לשריפת הבית ולבסוף נלכד אף הוא בלהבותצוותי כיבוי והצלה הוזנקו לשריפה בדירה ברחוב אורגוואי בעיר, על פי החשד נגרמה כתוצאה מהשארת נרגילה דלוקה.
בעלי הבית עזבו את הדירה לפני שבוצע כיבוי. הכלב הפיל את הגחל שגרם להתלקחות שנמצא ללא רוח חיים

אתמול (יום שני) בשעות הצהריים המאוחרות, הוזנקו ארבעה צוותי כיבוי והצלה לשריפה בדירה ברחוב אורגוואי בדרום ירושלים.
לוחמי האש שהגיעו למקום, הבחינו בדירה שרופה למחצה רוויית פיח ונזקי עשן וחום.
בנוסף, בעת הגעת הכוחות, השריפה הייתה כבויה ברובה כתוצאה מהיעדר מקור חמצן לשריפה.

ההרס בבית. צילום: כבאות והצלה מחוז ירושלים

לוחמי האש ביצעו כיבוי סופי של האש שעדיין נשארה בוערת, וכן פינוי של העשן שהיה כלוא בדירה.
בסריקות שביצעו הצוותים בדירה, אותר כלב ללא רוח חיים.

מחקירה של חוקרי כבאות והצלה לישראל תחנת ירושלים עולה: בדירה שנשרפה, הושאר ככל הנראה כלי עישון מסוג "נרגילה" כשהוא דולק ובעלי הבית עזבו את הדירה לפני שבוצע כיבוי של גחל הנרגילה. כלב המשפחה שהושאר בדירה, הפיל ככל הנראה את הנרגילה והגחל, דבר שגרם להתלקחות שריפה בדירה. עוד מוסיפים חוקרי כבאות והצלה לישראל, מכיוון שחלונות ודלתות הבית היו סגורים, לא נכנס מספיק חמצן לליבוי הלהבות, דבר שגרם לבעירה איטית שלוותה בפליטת פיח וחום רב ולבסוף רוב הלהבות כבו מעצמן עוד לפני שהשכנים הבחינו בשריפה. בנוסף, כתוצאה מהעשן הרב וחוסר החמצן, נחנק הכלב למוות.


ההרס בבית. צילום: כבאות והצלה מחוז ירושלים

רב-רשף משה משה רמ"ד חקירות בכבאות והצלה לישראל תחנת ירושלים: "מחקירה שביצענו בדירה בה פרצה השריפה, התברר לנו כי כלי עישון שהושאר דולק והופל ככה"נ ע"י הכלב, גרם לשריפת הבית ולמוות של כלב המשפחה. אם שריפה זו הייתה פורצת בזמן שדיירי הבית היו בו, ייתכן ואירוע זה היה נגמר גם עם נפגעים מקרב הדיירים."

עוד מוסיף קצין החקירות: "חשוב להקפיד ולקיים את הוראות הבטיחות של כבאות והצלה לישראל בעת שימוש באש, נרות ומוצרי עישון ולא להשאיר אותם דולקים ללא השגחה, במיוחד בבתים ובאזורים שיש בהם בעלי חיים משוחררים".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה