ירושלים קוראת ביחדשבוע הספר העברי יצוין ברחבי ירושלים בשבוע הבא בסימן קריאה משותפת. החגיגות יחלו במתחם התחנה הראשונה ויפתחו ב"שעת הסיפור הגדולה ביותר בישראל", בהשתתפות הסופר והעיתנואי ג'קי לוי. בנוסף, סופרים, כותבים בולטים ואנשי תרבות יגיעו למפגשי קוראים, סדנאות וחתימה על ספרים

צילום: דוברות עיריית ירושלים

סימן קריאה משותפת: התאחדות המוציאים לאור בישראל בשיתוף עם הרשויות המקומיות תקיים השנה את שבוע הספר העברי ברחבי המדינה ב-12-22 ביוני. השנה, יצוין שבוע הספר העברי בסימן קריאה משותפת, זאת במסגרת שיתוף הפעולה של התאחדות המוציאים לאור בישראל ותכנית "ספריית פיג׳מה". המוקד העיקר והבולט של שבוע הספר העברי בירושלים יתקיים במתחם התחנה הראשונה, שם יתקיימו מגוון רחב של פעילויות להורים, ילדים ומשפחות.

סביב הנושא הנבחר לשבוע הספר, "קריאה משותפת"  יתקיים שיתוף פעולה ייחודי עם תכנית "ספריית פיג׳מה", שהינו  מיזם פילנתרופי משותף של קרן גרינספון ומשרד החינוך שנועד להנחיל לילדים אהבה לקריאה ולספרים. הודות למיזם, מאות אלפי ילדים בישראל מקבלים מדי שנה ספרי ילדים במתנה, בתוך מסגרות החינוך שלהם.  במסגרת שיתוף הפעולה, בירידי שבוע הספר יתאפשרו אזורי קריאה משותפים של הורים וילדים, קריאה עם סופרים, הצגות בעקבות ספרים, סדנאות יצירה ופעילויות נוספות.

במסגרת אירועי שבוע הספר העברי, תתקיים השנה "שעת הסיפור הגדולה ביותר בישראל". ב-12.6 בשעה 18:00 במתחם הבמה המרכזית במתחם התחנה הראשונה בירושלים יקריא הסופר והעיתונאי ג'קי לוי את ספרו "אותיות מתוקות" לילדי העיר. ספר זה הינו הספר ה- 20 מיליון שמפיצה תכנית "ספריית פיג'מה" במסגרת עשר שנות פעילותה.

שרית אורן, מנכ"לית התאחדות המוציאים לאור בישראל: ״קריאה משותפת הורים וילדים היא זכות ולא חובה. הגיע הזמן לחזור לזכות ההורית הבסיסית שלנו לשעת איכות מעצבת עם ילדנו. הצלילה אל הספר היא חוויה פרטית. אם תרצו טיפה נוספת בחיזוק מיומנויות אישיות. אך הגדולה שלנו כהורים ובני משפחה היא ביכולת להפוך כל טיפה לים מעצב דורות. הורים אל תוותרו על החלק שלכם״.

משה ליאון, ראש עיריית ירושלים: " מאז כניסתי לתפקיד, אני מגיע לפחות פעם בשבוע לגן ילדים ואנו קוראים יחד סיפור. לכבוד שבוע הספר העברי שמתחיל היום, אני קורא לכם לקרוא ספרים, לעצמכם, לילדיכם ולנכדיכם- שילמדו ויכירו את התרבות העברית העשירה שלנו! היום ביקרתי בבית הספר אוולינה דה רוטשילד. קשה לתאר את התרגשותי ושמחתי לראות את התלמידות המדהימות שם. מנגנות, רוקדות, קוראות, וכל כך מקסימות. שמחתי לדבר עם מנהל בית הספר וצוות המורות והמורים הנפלא".

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה