ירושלים על הגל הירוק: ההכרה העולמית בפרויקט הרמזורים החכמים בעירבעקבות יישום פרויקט מאות רמזורים חכמים ברחבי ירושלים חברת אקסיליון עלתה לגמר בתחרות של מיקרוסופט העולמית לשנת 2020. ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "שמח שהשותפות ארוכת השנים של העיר עם חברת אקסיליון מקבלת הכרה בינלאומית".

בתחילת השבוע חברת אקסיליון עלתה לגמר בתחרות על פרס שותף השנה בתחום הבינה המלאכותית של מיקרוסופט העולמית לשנת 2020, זאת בעקבות יישום פרויקט מאות רמזורים חכמים ברחבי ירושלים.

מדובר בתחרות על פרס יוקרתי אשר מוענק מדי שנה על ידי הנהלת מיקרוסופט העולמית במעמד מנכ"ל החברה, סטיה נדלה, בכנס השנתי Inspire 2020. השנה מיקרוסופט קיבלה יותר מ -3,300 מועמדויות מבין שותפיה העסקיים ברחבי העולם.

חברת אקסיליון. יח"צ

העלייה לגמר של אקסיליון היא תוצר של הטמעת טכנולוגיה חכמה ב-273 רמזורים בעיר ירושלים, המעניקה עדיפות לרכבת הקלה ומווסתת את התנועה על מנת לאפשר את הגעתה כל 6 דקות. מטרת הרמזור החכם היא לתת העדפה של 100% לרק"ל וכן לעודד את התושבים לנסוע בה. בנוסף, מייצרת הטכנולוגיה גלים ירוקים לרכב פרטי ומורידה עיכובים והמתנות ברמזורים.

יצוין כי ירושלים היא העיר היחידה בישראל שבה מערכת בקרת הרמזורים מאפשרת עדיפות לרכבי תחבורה ציבורית כדוגמת רכבת קלה ואוטובוסים ובנוסף יוצרת גלים ירוקים לרכבים פרטיים ושומרת על בטיחות הולכי הרגל, בהתאם לדרישות הרגולציה של משרד התחבורה. בנוסף, בעקבות הגברת השימוש בתחבורה הציבורית, נרשמה ירידה של 100 אלף טון Co2 במרכז העיר.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "אני שמח שהשותפות ארוכת השנים של העיר ירושלים עם חברת אקסיליון מקבלת הכרה בינלאומית. טכנולוגית הרמזורים החכמים סייעה לקדם את התחבורה הציבורית בעיר ואיפשרה לבירת ישראל להשיג את יעדיה להפחתת פליטות פחמן במרכז העיר. אני מקווה שמירושלים תצא הבשורה הטכנולוגית עבור ערים רבות בארץ ובעולם".

ראש העיר, משה ליאון במעמד העלייה לגמר. צילום: דוברות העירייה

גבריאלה שוסטר, סגנית נשיא בכירה לחטיבת השותפים של מיקרוסופט: "השותפים שנבחרו עובדים קשה על מנת לספק במהירות פתרונות לאתגרים המורכבים איתם מתמודדים גופים ברחבי העולם, ולסייע ללקוחות לממש את מלוא הפוטנציאל שלהם עם שירותי הענן של Azure".

מר אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות: "המחשוב של כלי רכב מנועיים והסביבה התחבורתית מוביל לשינויים דרמטיים בתעשיית הרכב העולמית. צמצום העומס ועידוד הציבור לעבור לתחבורה ציבורית הוא אתגר משמעותי עימו מתמודדות ממשלות רבות ברחבי העולם.

רשות החדשנות הישראלית, המקדמת שיתופי פעולה בין האקדמיה והמגזר העסקי, שמחה לתמוך בטכנולוגיה אותה פיתחה אקסיליון של יישום AI כ- SaaS כחלק מביצוע אופטימיזציה מתמשכת של זרימת התנועה באמצעות תובנות תחבורה מבוססות נתונים. חידושים טכנולוגיים אלו מקבלים כעת הכרה עולמית על ידי חברת מיקרוסופט, ומייצרים למגזר ההיי טק הישראלי הזדמנויות משמעותיות להיות חלק ביצירה של סביבת תחבורה חכמה ברחבי העולם".

אילן ויצמן, מייסד ו-CTO באקסיליון: "פתרונות אקסיליון המבוססים על תשתית מיקרוסופט Azure מאפשרים אופטימיזציה מתמשכת תוך שיפור מערך התחבורה במספר הולך וגדל של ערים. אנו ממשיכים ליישם את שת"פ ההדוק עם מיקרוסופט, למימוש החזון ציטוט המשותף לזכות יחד בניהול התחבורה העירונית ב- 100 ערים ברחבי העולם. הטכנולוגיות הייחודיות שלנו הכוללות Digital Twin, טכנולוגית וידאו AI בשילוב עם בינה מלאכותית מאפשרות ניטור בזמן אמת של דפוסי התנועה, וכן סימולציה והטמעה של תוכניות רמזורים בציר, שכונה ואף בכל העיר. טכנולוגיית ה-AGI ולמידה באמצעות חיזוקים Reinforcement Learning) ) מאפשרים הפחתה של עומסי התנועה בדרכים בכ-40%. התשתית של Azure מאפשרת לערים לקצר את זמן הנסיעה של משתמשי הדרך, מגבירה את בטיחות הולכי הרגל, ומפחיתה את זיהום האוויר במרכזי הערים". 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה