ירושלים נערכת לחורףעונת החורף הגיעה עם גשמים, רעמים, ברקים ואף הצפות במספר מוקדים בארץ. הרוחות מתחזקות, הטמפרטורות יורדות וגשמים עזים כבר כאן

גשם בירושלים (צילום ארכיון: יונתן זינדל / פלאש 90).
בימים אלו משלימה עיריית ירושלים, על כלל אגפיה, את היערכותה לחורף והנחיות לציבור לחורף בטוח, על מנת שנדע להגן על עצמנו ועל היקרים לנו, בבית ומחוצה לו – ובמקביל להמשיך ולהגן על סביבתנו מפני הידבקות בנגיף קורונה.
בעיריית ירושלים נמסר כי נערכות עבודות גיזום וטיפול בעצים מסוכנים במרחב על ידי עובדי האגף לשיפור פני העיר. הושלם מלאי המלח לאירועי מזג אוויר חריג ושלג לטיפול במניעת קפיאת כבישים.
כמו כן, חברת הגיחון ממשיכה בניקיון מערכת הניקוזים העירונית, ואגף התברואה ממשיך בניקיון פתחי ניקוז בשטחים הציבוריים, לצד איסוף עלי שלכת ונערך  להפעלת כלי פינוי ופילוס לאירועי שלג.
אגף הרווחה מקיים סיורים מקדימים לאיתור דרי רחוב והכנסתם לבית מלון - העירייה שכרה קומה באחד מבתי המלון בעיר בו תשכן את דרי הרחוב
חשוב שתדעו כי העירייה תבצע חלוקה מוקדמת של שמיכות ואמצעי חימום למשפחות וקשישים במצבי מצוקה - עפ"י הקריטריונים. בכל העת מתבצעות שיחות טלפון לתושבים בודדים, על מנת לבדוק את מוכנותם לימים הקרים
• המוקד העירוני 106 נערך למענה לפניות הציבור 24/7 ולהפניית גורמי העירייה לטיפול במפגעים, בדגש על הצפות, רוחות חזקות וסערות, וכן פגיעה בכבלי חשמל וקריסת ענפים ועצים
• השירות הווטרינרי מסיים את היערכותו ויפעיל מערכות חימום בכלובי החיות
בעיריית ירושלים ממליצים לתושבים לבדוק את תקינות מערכות החימום ובעיקר את אלו המחייבות אוורור. כמו כן יש לוודא איטום גגות ופתחים לרבות חלונות ותריסים, יש לנקות ולפתוח תאי ניקוז המים בחצרות ומרזבים על הגגות. 
בנוסף לגיזום עצים וענפים בגינות פרטיות בסמיכות לכבלים, יש לבדוק בטיחות מערכות חשמל ולהצטייד בתאורת חירום. חשוב לחזק מעמדי אנטנות, דודי שמש וחפצים אחרים על הגגות.
בימי מזג אוויר קיצוני, בהם ידווח על רוחות חזקות, גשמים עזים, חשש להצפות או שלג, יש לפנות חפצים שאינם מוחזקים ועשויים ליפול ממקום גבוה או לעוף כגון - עציצים, אדניות, ריהוט ושלטים. 
יצוין כי יש להימנע משהייה תחת סככות, פרגולות, צריפים או מבנים ארעיים, מחשש לקריסה. בעת חשש לקרה יש לפתוח את ברז המים החמים לכדי טפטוף, זאת כדי למנוע קפיאת מים בצינורות קולטי דוד השמש (קפיאה גורמת להתבקעות הצינורות).
הציבור מתבקש להימנע מפעולות שיש בהן סכנה בטיחותית, לשמור על עירנות וזהירות בנהיגה ובתנועה בצירים.
ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "אנו משלימים את היערכות העירייה לתקופת החורף, הבא עלינו לטובה, במטרה לשמור על בטיחותם של כלל תושבי העיר. אני קורא לכם, תושבי ירושלים, נהגו באחריות ובזהירות ושמרו על עצמכם ועל משפחותיכם. שיהיה לכולנו חורף בריא ובטוח".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה