היערכות משטרת ישראל לקראת מזג האויר הסוער והמלצות לציבור הנהגיםבעקבות המערכת החורפית הסוערת שצפויה, אשר תשפיע על רוב אזורי הארץ, צפויות הצפות ברחבי הארץ. כמו כן, צפויים שיטפונות בנחלים ורוחות עזות שינשבו ושעלולות לגרום לנזקים שונים. משטרת ישראל מפרסמת המלצות לציבור הנהגים ומשתמשי הדרך

צילום: דוברות המשטרה
על פי תחזית השירות המטאורולוגי, החל מהיום (יום ד׳ 25.12.2019) ובמהלך סוף השבוע הקרוב, צפויה מערכת חורפית סוערת אשר תשפיע על רוב אזורי הארץ. במערכת זו, צפוי מזג אוויר גשום וסוער עם משקעים משמעותיים, ולכן צפויות הצפות ברחבי הארץ. כמו כן, צפויים שיטפונות בנחלים ורוחות עזות שינשבו ושעלולות לגרום לנזקים שונים
המשטרה תפרסם כל העת מידע אודות חסימות כבישים ושיבושי תנועה בעקבות מזג האוויר. מומלץ לציבור להיות קשובים לאמצעי התקשורת ויש להישמע להנחיות השוטרים הפועלים ופרוסים בשטח. כמו כן ניתן לקבל מידע אודות שינויים בהסדרי התנועה גם באמצעות מוקד המידע הארצי של משטרת ישראל שמספרו 110. בכל אירוע חריג המצריך התערבות משטרתית מיידית - יש לפנות ללא שיהוי למוקד החירום של המשטרה שמספרו 100.
לאור ניסיון העבר, ניתן לצפות כי מזג האוויר הסוער יגרום גם לחסימות צירים, הצפות ושיטפונות ברחבי הארץ. הערכות המשטרה כוללת תאומים שונים והכנת כוחות שיגיעו לצמתי דרכים בהם יידרש טיפול וסיוע מידי כתוצאה מפגעי מזג האוויר, וזאת בכדי למנוע ולטפל יחד עם הגורמים הרלוונטיים במפגעי בטיחות שונים שעלולים להוביל לפגיעה בשלומם של כלל משתמשי הדרך.
מומלץ לציבור לא לנסוע או לטייל באזורי שיטפון שעלולים להוות סכנת חיים. משטרת ישראל קוראת לציבור הנהגים כולו להתאים את הנסיעה לתנאי הדרך, להימנע מנסיעה בכבישים בהם יש הצפה, לשמור מרחק ולהאט את מהירות הנסיעה במזג האוויר הסוער. מומלץ לוותר על נסיעות שאינן הכרחיות או טיולים בנחלים ואזורים שעלולים להיות מוצפים נוכח מזג האוויר הסוער. 

משטרת ישראל נערכת למתן שירות מיטבי לציבור משתמשי הדרך, בצירים הראשיים, הכל במטרה לשמור על חייהם ובטיחותם של כלל אזרחי מדינת ישראל. כמו כן, יחידות החילוץ של המשטרה והמערך האווירי של המשטרה מוכנים לפעול בתוך זמן קצר במוקדים השונים ככל שידרש, זאת במטרה להציל חיים ולאתר נעדרים.
בטרם הכניסה לרכב:
🔹 חובה לבדוק כי צמיגי הרכב תקינים ובלחץ האוויר הנדרש.
 
🔹יש לבדוק כי המגבים תקינים ואינם יבשים ופגומים.
🔹יש לדאוג לנקות את שמשות הרכב על מנת לספק תנאי ראות טובים לנהג.
 
🔹יש לנקות את פנסי הרכב הקדמיים והאחוריים- על מנת לראות ולהראות בהתאם.
בעת הנהיגה ברכב:
🔹יש להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי הדרך ולהאט משמעותית בעת כניסה לעקומות ובעת ביצוע פניות חדות.
 
🔹יש להדליק אורות דרך במהלך כל הנסיעה.
🔹כשהכביש רטוב, מרחק הבלימה גודל. לכן נדרש לשמור מרחק גדול יותר מהרכב שלפנים.
🔹 יש לאחוז את ההגה בשתי ידיים מאחר וכניסה עם הרכב לשלולית, ובורות המוסתרים ע"י הצטברות מים על הכביש - עלולה לגרום לסטייה פתאומית של הרכב.
🔹יש להתרכז בנהיגה ולהימנע מהיסח דעת בדגש על שימוש בטלפון הנייד.
🔹שימו לב להולכי רגל – בעת מזג אויר גשום, קשה יותר להבחין בהולכי רגל ולבלום בזמן במקרה הצורך. יש להאט הנסיעה באזורי מגורים ולתת זכות קדימה להולכי רגל.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה