יום ירושלים: בג"ץ הכריע: ריקוד הדגלים יתקיים במתכונת מצומצמתהמשטרה ומארגני ריקוד הדגלים הגיעו להסכמה בהמלצת בג"ץ, לפיה ריקוד הדגלים המסורתי של יום ירושלים יתקיים, עם הגבלות מסוימות • "המסורת לא תישבר"

ריקוד הדגלים ביום ירושלים. צילום: קובי גדעון, פלאש 90

אחרי דיון בבג"ץ, הגיעו מארגני ריקוד הדגלים המסורתי להסכמה עם משטרת ישראל, לפיה בריקוד השנה ישתתפו 600 בני אדם בלבד, והריקוד יתקיים בצורת שרשרת אנושית, שתתחיל בכיכר צה"ל ותגיע אל הכותל המערבי. כמה מאות בני אדם נוספים יעמדו על החומות, ויחזיקו דגלי ישראל.

במסגרת האירוע, תתקיים שרשרת אנושית מסביב לרוב שערי העיר העתיקה, כולל על טיילת החומות עד לשער שכם, וזאת בהשתתפות כ-700 איש. בשרשרת יעמדו המשתתפים עם דגלי ישראל וישמרו על כל כללי האירוע. סוכם כי ההגעה לאירוע תיהיה בהרשמה מראש, מגבעת התחמושת. לאור ההסכמה החלו המארגנים לערוך רישום להשתתפות באירוע באתר טיקצ’אק – ריקודגלים תש”פ.

בנוסף, תתקיים שיירת רכבים ארוכה ומרכזית, בהשתתפות מאות רכבים אשר תצא מחניון טדי, ותסתובב ברחבי העיר, ותקיף את העיר העתיקה. המכוניות והמשאיות בשיירה יהיו עם דגלי ישראל, מוזיקה ומסכי ענק, גם לשיירה זו יהיה חובה להירשם באתר מראש.

בנוסף, יסתובבו ברחבי העיר משאיות עם מוזיקה ומסכי ענק שישמחו את תושבי ירושלים ביום חגה, המשאיות יחלקו דגלי ישראל לתושבי העיר במספר שכונות.

בסיום השרשרת והשיירה תתקיים עצרת בכותל המערבי בהשתתפות כ-450 איש שירשמו מראש.

מעמותת עם כלביא נמסר “גם השנה בע”ה נחגוג עם ירושלים ביום חגה, ונבטא בצורה הטובה ביותר במצב הזה את איחודה של העיר. יש להירשם לאירועים מראש באתר טיקצ’אק, אנו מתנצלים מהציבור הגדול שלא יוכל להגיע ולהשתתף באירועים, ומזמינים את כולם להצטרף ולהיות איתנו בשידור החי מהאירוע”.

בעתירה יצגו את עמותת עם כלביא עו”ד נתי רום ועו”ד הלל ברק שמסרו “לשמחתנו גם השנה, ככל 30 השנים האחרונות המסורת לא תישבר וחגיגות ריקוד הדגלים יערכו כמתוכנן במתכונת קורנה. אנו מודים למשטרה על נכונותה לאפשר את הצעדה המסורתית וקוראים לכל החוגגים לשמור על עצמם ועל יתר החוגגים ולשמור על הנחיות הריחוק”.

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה