יום המעשים הטובים לאדם ולכלבו הנאמןבמסגרת יום המעשים הטובים 2022 יתקיים אירוע להתרמת דם מיוחדת - לכלבים ואנשים. כמו כן, מד"א יפרסו היום עמדות התרמת דם ברחבי הארץ 

צילום: דוברות מד״א

ביום המעשים הטובים השנתי, שיתקיים היום (שלישי), יתקיים אירוע מיוחד - פרויקט התרמת דם משותף לאנשים ולכלבים. ההתרמה המשותפת תתקיים בין השעות 17:00-22:00 במתחם המרכז הרפואי הווטרינרי "וט חולים" בקרית ענבים.

הפרויקט, הנקרא "ביחד נוטנים חיים", הנו שיתוף פעולה של שירותי הדם של מד"א והמרכז הרפואי הווטרינרי "וט חולים", במסגרתו תוצב ניידת התרמת דם של מד"א ברחבת המרכז הרפואי ובנוסף תתקיים בחדרי ההתרמה של המרכז התרמת דם לכלבים.

בנוסף, שירותי הדם של מד"א יפרסו היום עמדות התרמת דם ברחבי הארץ במסגרת יום המעשים הטובים 2022.  שירותי הדם של מגן דוד אדום קוראים לאזרחי ישראל לעשות מעשה טוב למען הצלת חיי אדם ולהגיע ולתרום דם באחת מעשרות נקודות ההתרמה שיהיו פרוסות ברחבי הארץ כמפורט באתר מד"א בכתובת http://www.mdais.org/dam או בטלפון 03-5300400

בשירותי הדם של מד"א מסבירים כי קיים מחסור בעיקר במנות דם מסוג O ופונים לכל מי שחשים בטוב, ועומדים במדדי משרד הבריאות לתרומת דם להגיע ולתרום:
✔ חולי קורונה מאומתים יוכלו לתרום דם בחלוף 7 ימים מקבלת אישור על ההחלמה
✔ מחוסנים / מחלימים שנחשפו - יוכלו לתרום דם ללא דחיה, בכפוף להצהרתם על קבלת תוצאת בדיקת אנטיגן שלילית, שבוצעה 3 ימים לאחר החשיפה
✔ לא מחוסנים / לא מחלימים שנחשפו - יוכלו לתרום דם בחלוף 5 ימי בידוד ובכפוף להצהרתם על ביצוע בדיקת אנטיגן שלילית, ביום ה-5 לאחר החשיפה.

מנהל מערך ההתרמות הדם במד"א, ליאור אלטמן: "ביום המיוחד שיתקיים מחר, שכולו סביב נתינה ועזרה לאחר, אנחנו קוראים לכלל הציבור ובמיוחד לבעלי דם מסוג O להגיע לתרום דם ולהציל חיים. כל תרומת דם יכולה לסייע להציל את חייהם של שלושה חולים ופצועים ".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה