יולדת על הדרךמוטי פישר החל בנסיעה מהירה לבית החולים אך כעבור מטרים ספורים מהמחסום הנחה אותו החובש לעצור בצד מכיוון שהלידה החלה והראש מבצבץ

מוטי פישר, חובש רפואת חירום ונהג אמבולנס במד"א ממודיעין עילית, נקרא בשבוע שעבר לפנות יולדת אל בית החולים.

בדרכם אל חדר הלידה, בעודם מגיעים אל מחסום עופר ליד גבעת זאב - סימנו כוחות המשטרה לאמבולנס לעצור בצד הדרך במהרה. הסיבה - יולדת נוספת, כבת 30 ממודיעין-מכבים-רעות, עם צירים תכופים שנמצאת ברכב בצד הדרך.

מוטי פישר. צילום: דוברות מד"א

לאחר בדיקה מהירה בשטח, היולדת הראשונה, אשר הייתה בצירי לידה קלים, פינתה את מיטת האמבולנס ועברה לכיסא הסמוך – במטרה לצרף לנסיעה את היולדת הנוספת, אשר נמצאת בשלבים מתקדמים בלידה.

פישר החל בנסיעה מהירה לכיוון בית החולים בירושלים, אך כעבור מטרים ספורים מהמחסום הנחה אותו החובש אלי בורנשטיין שהיה איתו באמבולנס לעצור בצד הדרך, מכיוון שהלידה החלה והראש החל לבצבץ.

על ההפתעה והשמחה הכפולה סיפר מוטי: "יצאתי לקריאה שגרתית של פינוי יולדת לבית החולים – ובכניסה למחסום השוטרים פינו לי את הנתיב הימיני. מכיוון שהייתי עם אורות אדומים וסירנה, חשבתי שהם רוצים לתת לי לעבור, אבל הם נופפו בידיים וקראו לסיוע.

''הייתי בסיטואציה יוצאת דופן – עם יולדת באמבולנס ויולדת נוספת בעיצומה של שיחה עם מוקד 101 של מד"א כשהיא בדיוק מסבירה איפה היא נמצאת כדי לשלוח אליה אמבולנס. היולדת הראשונה פינתה בשמחה את המיטה והבינה את הסיטואציה הייחודית והמפתיעה שנקלענו אליה, ורגע אחרי שהתחלנו לנסוע לכיוון בית החולים, הלידה של היולדת שהצטרפה כבר החלה. בתוך רגעים ספורים, לא רק שהייתה לי יולדת אחת באמבולנס, היו לי שתיים ותינוקת. אני שמח שהסיפור הסתיים בחיים חדשים ובאושר למשפחות", הוסיף החובש הנרגש.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה