יוזמה: דפיברילטורים בבתי כנסת בירושליםמבצע ראשון מסוגו בארץ וגדול בהיקפו: מאות מכשירי החייאה (דפיברילטור) של מד״א יוצבו בשיתוף עיריית ירושלים בבתי כנסת בבירה. ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "התקנת מכשירי דפיברילטור בבתי הכנסת, יהפכו את בית הכנסת למקום בטוח יותר.

 

עיריית ירושלים וארגון מגן דוד אדום, יוצאים במיזם יחיד מסוגו בארץ לרגל הימים הנוראים, במסגרתו יותקנו מאות מכשירי דפיברילטור מצילי חיים בבתי הכנסת בירושלים.
 
במסגרת היוזמה, קוראים בעיריית ירושלים לגבאי בתי הכנסת בעיר להגיש בקשה באתר העירוני או לפנות דרך המינהלים הקהילתיים.

מכשירי החייאה בבתי כנסת בבירה
 
המבצע, הינו פרי יוזמה משותפת של ראש העיר, משה ליאון ומנכ"ל מד"א, אלי בין, במטרה לרשת את כלל בתי הכנסת בעיר במכשירי דפיברילטור לרגל תקופת הימים הנוראים וחגי תשרי, המתאפיינת בקהל רב המתכנס לתפילות בבתי הכנסת.
 
יצוין כי המכשיר, הינו מכשיר הניתן לתפעול באופן עצמאי, ללא הכשרה רפואית קודמת ומיועד להצלת חיים במקרה של דם לב וזאת עד להגעת צוותי החירום.
 
המיזם יצא לפועל הודות לתרומתם הנדיבה של הקרן לידידות, Cross River Bank שגויסו ע"י אגודת ידידי מד"א ותורמים נוספים שהותרמו ע"י עיריית ירושלים ואגודת ידידי מד"א בישראל. במהלך השבועות הקרובים, העמדות יותקנו בבתי הכנסת ברחבי העיר לרווחת ציבור המתפללים והציבור הרחב, במטרה להציל חיים.
 
מהעירייה וממד"א נמסר כי מדובר במבצע ראשון מסוגו בארץ וגדול בהיקפו מבחינת מספר המכשירים אשר יותקנו בבתי כנסת.
 
ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "התקנת מכשירי דפיברילטור בבתי הכנסת, יהפכו את בית הכנסת למקום בטוח יותר. המכשירים, ייתנו מענה מיידי ומציל חיים בשעת הצורך לא רק למתפללי בית הכנסת אלא גם לתושבי הסביבה".
 
מנכ"ל מד"א, אלי בין: "בשנים האחרונות מגן דוד אדום פועל בנחישות על מנת להנגיש את מכשירי המפעם (דפיברילטור) לאזרחים בשטח ציבורי במדינת ישראל, דבר שמוכח כמגביר את הסיכויים של הלוקים בדום לב מחוץ לכותלי בית החולים לשרוד ללא נזק. מאות המכשירים שיוצבו בבתי הכנסת מצטרפים לאלפי מכשירים שהצבנו במרחב הציבורי ומסייעים להציל חיים יום יום. אני רוצה להודות לתורמים ולשותפינו בעיריית ירושלים שבעזרתם נוכל להציל בצורה מהירה וטובה יותר את חייהם של רבים".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה