חניון תת קרקעי ו-600 מקומות חניה ייבנה בפסגת זאבעיריית ירושלים מקדמת תכנון תב"ע לחניון "חנה וסע" בפסגת זאב. החניון עשוי להכיל כ-600 מקומות ולספק מענה גם לתושבי מטה בנימין

חניון. ארכיון: פלאש 90

עיריית ירושלים, באמצעות צוות תוכנית אב לתחבורה וחברת 'מוריה', מקדמת בימים אלה תכנון תב"ע לחניון של 600 מקומות חניה בשכונת פסגת זאב.

החניון יוקם כחלק ממערך פיתוח תשתיות התחבורה בעיר, במטרה לעודד תנועה במרחב העירוני באמצעות התחבורה הציבורית.

מיזם זה יוקם במקום החניון הקיים כיום, המכיל כ-125 מקומות חניה ואינו מספק את הצרכים הקיימים בקרבת תחנת הרכבת ברחוב משה דיין. הקמת החניון תגדיל את כמות מקומות החנייה, תצמצם את המרחק בין החניון הקיים לבין תחנות הרכבת, ותיתן מענה לכלל הצרכים.

כך יוכלו המגיעים לאזור מפסגת זאב וממטה בנימין לחנות במקום ולנוע לכיוון מרכז העיר עם הרכבת הקלה. יצוין כי בימים אלו הסתיים שלב התכנון המקדים, ונפתח תיק להליך התב"ע. בעירייה מעריכים את ביצוע הפרויקט בכ-200 מיליון שקלים.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "פיתוח החניון הוא נדבך נוסף בתוכנית פיתוח התשתיות והתחבורה בפסגת זאב ובעיר ירושלים כולה. החניון ישמש הן את תושבי השכונה והן את הציבור הרחב, תוך חיבור אל קו הרכבת הקלה ולמרכז העיר. נמשיך לפעול לפיתוח התשתיות, התחבורה וכלל התחומים בפ


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה