זוכרים את השואה: תערוכה בכיכר ספרא המציגה את סיפוריהם של 400 ניצולי שואהתערוכת צילומים שיציגו את סיפורי השורדים בשלוש שפות - עברית, ערבית ואנגלית. במקום אף יוצגו תמונות הניצולים, אשר צולמו על ידי צלמים בינלאומיים מכל הדתות ונתרמו לפרויקט המיוחד

יום הזיכרון לשואה ולגבורה 2021:ברחבת כיכר ספרא מוצגת בימים אלה תערוכת צילומים חדשה, פרויקט "לונקה",התערוכה כוללת צילומים שמציגים את סיפורי השורדים בשלוש שפות - עברית, ערבית ואנגלית. במקום אף מוצגים תמונות הניצולים, אשר צולמו על ידי צלמים בינלאומיים מכל הדתות ונתרמו לפרויקט המיוחד.

מתוך תערוכת הצילומים "לונקה" (צילום: לורי אדמסקי פיק)

פרויקט "לונקה" הוא מיזם צילום חינוכי-אמנותי חובק תבל, ומחווה עבור אחרוני שורדי השואה. במהלך השנתיים האחרונות תרמו מכישרונם מעל ל-270 צלמים, מהמובילים בעולם ומ-35 מדינות, ולכדו בעדשה לא רק את הרוח האנושית ואת כוח החיים של מושאי הצילום שלהם, אלא הנציחו זיכרון לדורות העתיד, שלא יזכו להכיר שורדי שואה.

מתוך תערוכת הצילומים "לונקה" (צילום: צפריר אבאיוב)

עבור הניצולים המשתתפים במיזם, שפתחו את ביתם וליבם בפני הצלמים, פרויקט "לונקה" נושא מסר גלובלי לסובלנות, אנושיות וחמלה, בעולם שלא נפטר מאנטישמיות ושנאה אתנית. עוד יצוין כי הפרויקט נקרא על שם ד״ר אלאונורה נס לונקה, שנולדה בפולין ב-1926. כנערה צעירה היא שרדה חמישה מחנות ריכוז והשמדה - פלאשוב, אושוויץ-בירקנאו, רגהון, ברגן-בלזן וטרזין. ב-2018 לונקה הלכה לעולמה בישראל, אותה כה אהבה.

מתוך תערוכת הצילומים "לונקה" (צילום: מייק נלסון

לציין כי בתערוכה תמכו עיריית ירושלים, המחלקה לאומנות פלסטית, הקרן לירושלים, קרן גולדמן, ודברה פל, אשר תרמה מכספה לטובת קיום התערוכה להנצחתו של אביה הפרטיזן,  ג‘וזף פל ז״ל.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "זיכרון השואה הוא ערך עליון במדינתנו. אני מברך על הפרויקט המרגש והיצירתי, שיביא לידי ביטוי את סיפורם של השורדים במרחב הציבורי ויישמר אותם לדורות הבאים".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה