התמונה החינוכית: ירושלים- עם 50% בלבד זכאות לבגרותבמקום ה־17 מהסוף באחוזי הזכאות לבגרות בישראל כך עולה מנתוני 'התמונה החינוכית' לשנת 2019 שמשרד החינוך מפרסם היום

משרד החינוך מפרסם היום (רביעי) את "התמונה החינוכית" של הרשויות המקומיות ובתי הספר לשנת הלימודים תשע"ט.

מנתוני הזכאות לבגרות לשנת 2019 (תשע"ט) על פי יישובים, עולה כי ירושלים עם 50% זכאות בלבד, הסיבה לכך היא הריכוז הגבוה של אוכלוסייה חרדית ואוכלוסייה ערבית. הערים הגדולות יותר, המבוססות והחזקות - הן אלו שנמצאות בראש הרשימה של הזכאות 
לתעודת הבגרות. את צמרת טבלת הזכאות לבגרות תפס ב־2019 היישוב הערבי פקיעין.

התמונה החינוכית כוללת כמה עשרות מדדים בתחומים הערכיים, החברתיים והלימודיים, וכן בהתאם לשיעור השיפור המשמעותי ביותר שחוללו מוסדות החינוך בהשוואה לשנים קודמות. הנהיג אותה שר החינוך לשעבר נפתלי בנט כדי שמוסדות החינוך לא יישפטו רק לפי אחוז הזכאות לבגרות.

עוד עולה מהנתונים, כי 24 תיכונים ירושלמים הצטיינו בשנת הלימודים האחרונה בתחום הערכי, החברתי והלימודי. 

תיכונים נבחרו על פי הקריטריונים הבאים: שיעור הגיוס לצה"ל, או לשירות אזרחי/לאומי, מניעת נשירת תלמידים, קליטת תלמידי החינוך המיוחד, ומידת הקרבה לתעודת בגרות מתוך התלמידים שאינם זכאים לתעודה מלאה.

בהישגים הלימודיים נקבעו המדדים: ההישגים לאור הישגי המיצ"ב בכיתות החט"ב, אחוז הזכאות לבגרות, אחוז הצטיינות במבחני הבגרות, אחוז זכאות לתעודת בגרות איכותית, מידת השיפור או היציבות בהשוואה להישגים בשנה הקודמת.

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה