התכנית של עיריית ירושלים להסדרת השוקלאחר שנים רבות שבהן שוק מחנה יהודה היווה מקום בילויים פרוץ חוקתית עיריית ירושלים מסיימת את הליך ההסדרתו למען בטיחות המבלים ושיפור חווית הבילוי בשוק לרווחת הסוחרים והמבלים

בסיומו של הליך שיתוף ציבור המתקיים בשנה האחרונה בין עיריית ירושלים, ועד סוחרי שוק מחנה יהודה והסוחרים עצמם מודיעה עיריית ירושלים שהחל מה 1.6 הפעילות הלילית במרחב הציבורי של שוק מחנה יהודה תסתיים בשעה 03:00 לפנות בוקר, כאשר החל מהשעה 03:00 יכנסו לשוק צוותי הנקיון התפעול של העירייה ויכינו אותו למסחר המסורתי המתקיים בשעות היום בשוק.החל מהשעה 3:00 תתאפשר ישיבה רק בתוך הבארים.
צילום: רון ירקוני דוברות
עיריית ירושלים עובדת בשיתוף פעולה מלא עם משטרת ישראל ועורכת את ההסדרה לבקשתה.
 
להלן שעות הפעילות של השוק החל המ1.6:
ימים א-ג:
• עד שעה 1:00 תתאפשר הוצאת כסאות ושולחות כרגיל (עד הפס הצהוב).
• בין השעות 1:00-2:00 תתאפשר ישיבה רק על הפודסטים ובתוך הבארים.
• החל מהשעה 2:00 תתאפשר ישיבה רק בתוך הבארים
ימים ד-ה + מוצש:
• עד השעה 2:00 תתאפשר הוצאת כסאות ושולחנות עד הפס הצהוב.
• בין השעות 2:00-3:00 תתאפשר ישיבה רק על הפודסטים ובתוך הבארים
 החל מהשעה 3:00 תתאפשר ישיבה רק בתוך הבארים
 
בעיריית ירושלים מדגישים כי ההחלטה התקבלה לאחר הליך סדור וארוך של שיתוף ציבור מול הסוחרים ותושבי השוק, שמטרתו היא להטיב עם חווית הבילוי ולאפשר בילוי אחראי ובטיחותי. כ- 90% מסוחרי השוק בעדו ומברכים על המהלך.
 
ראש העיר ירושלים, משה ליאון:"שוק מחנה יהודה ימשיך להיות הלב התוסס של ירושלים, אנו נמשיך להשקיע בו כפי שהשקענו מאז כניסתי לתפקיד ואף יותר. אני מברך על ההחלטה שהתקבלה למען התושבים למען השוק וסוחריו ולמען המבלים" 
יו"ר ועד סוחרי מחנה יהודה, טלי פרידמן: ״בפני ועד סוחרי השוק הוצגו ממצאים הן מעיריית ירושלים, הן מהסוחרים, הן מתושבים והן מבאי השוק, הם הפנו את תשומת ליבנו לבעיות מורכבות שמתחוללות בשעות הלילה ויש לטפל בהן. 
ניסינו לשתף בבעיות באמצעות שיתוף ציבור עם כלל הצדדים על מנת להגיע להבנות שיפתרו את המצוקות הקשות שהוצגו בעיקר מתושבים ומבלים והחלטנו בשיח משותף, שהעסקים יוכלו להמשיך לפעול מתוך בית העסק ללא הגבלה והשטח הציבורי יפונה בשעה מאוחרת יחסית, דבר שיאפשר להם לעבוד ולא להיפגע כלכלית, יאפשר לגורמי האכיפה לפעול בצורה קלה יותר ויאפשר לאגף התברואה לנקות את השוק ולהפוך אותו לנקי ומזמין יותר. 
המהלך המבורך יסייע לכלל אנשי השוק, לסוחרים, לבעלי הברים ולתושבים וכמובן לשוק האהוב שלנו, שימשיך להיות השוק המוביל בישראל ואחד מהשווקים המובילים בעולם.״
שי קופול, בעלי הבר ׳אוקונול׳: ״מקרי האלימות שמתרחשים בשעות הלילה המאוחרות הן דבר מביש שמבריח לקוחות, מכער את השוק ופוגע בתדמית שאנחנו מנסים לבנות. פעם השוק היה סקסי, רומנטי, חדשני ומרענן. היום זה שונה לגמרי  וגם הקהל השתנה בעקבות חלוף הקסם. כולי תקווה כי ההסדרה של העירייה תצלח והאיזון המתבקש כל כך יגיע כבר כי כל סוחרי השוק רוצים בכך ומברכים את העירייה על מהלך זה.״
 
דותן בן חיים, בעלי בר השוקא: ״במשך 9 שנים העסק שלנו פעל ברחוב האגוז בלב השוק, ובעקבות שינויים רבים ורגולציה, ולאחר שהתחננו לאכיפה תקינה והגבלה עלינו, בעלי הברים, החלטנו לצאת מהשוק כי הדברים לא קרו ופשוט לא ניתן היה לנהל את העסק בדרך לא דרך. הצפיפות משוגעת, אי הסדר בתוך השוק גרם לברדק אדיר. 
כולי תקווה כי המהלך של העירייה יוביל לאכיפה אחידה בשוק ובטווח הרחוק כל סוחר יברך על כך, שכן האנשים שיגיעו לשוק, יגיעו ליהנות ולא לריב, והשוק יהיה נקי ומסודר והאיזון בין חיי היום לחיי הלילה יישמר.״

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה