השר רפי פרץ לשיקום ועידוד התיירות בירושלים: הזרמת 3.5 מיליון ש״ח לעסקי התיירות והמלונות בירושליםעל רקע הנתונים המדאיגים נפגש שר ירושלים ומורשת, רפי פרץ, עם התאחדות המלונות בירושלים- משרד ירושלים ומורשת יעביר 3.5 מיליון שקלים לעידוד עסקי המלונות בירושלים. השר פרץ: "לא ניתן לענף הזה לקרוס"

צילום: פלאש 90
המשבר הכלכלי בעקבות התפשטות הקורונה פגע בעיר ירושלים בצורה קשה. בעיר ישנם כ- 17 אלף חדרי מלון ורק 21% יפתחו הקיץ את שעריהן, כאשר סה"כ חדרים שיפתחו עד חודש סוף אוגוסט עומד על 3,603  בלבד. תיירות החוץ מהווה 80% מסך כל התיירים המגיעים לירושלים ובעקבות הקורונה הפגיעה בענף קשה במיוחד.
לשם השוואה, בחודש ינואר מספר התיירים שישנו בירושלים עמד על 303 אלף ובחודש פברואר 322 אלף תיירים, כאשר בחודש אפריל תיירים לא הגיעו כלל לירושלים. 
על רקע הנתונים המדאיגים נפגש שר ירושלים ומורשת, רפי פרץ, עם התאחדות המלונות בירושלים ישי ברנע, מנכ"ל מלון יהודה ויו"ר התאחדות המלונות בירושלים, מנכ"ל התאחדות המלונות בירושלים אריה זומר, מנכ"ל מלון רמדה בירושלים דיויד טוקר ועו"ד עמיחי פילבר. מנהלי בתי המלון פרסו בפני השר את הקשיים העצומים שתחום התיירות בירושלים עובר וסיכמו על שיתוף פעולה לטובת שיקום התיירות בעיר. 
בעקבות המשבר ההולך ומתעצם, הודיע השר פרץ כי משרדו יזרים 3.5 מיליון ש״ח באמצעות הרשות לפיתוח ירושלים (הרל"י) לטובת עסקי התיירות והמלונאות בירושלים וקמפיין קיץ. חבילת סיוע זו דחופה על מנת להניע מחדש את גלגלי התיירות בעיר, הסיוע יתן מענה ראשוני ויעזור להביא תיירים ישראלים לעיר בחופשת הקיץ. 
לאור המגבלות הנוספות שהוטלו ביממה האחרונה השר פרץ החליט כי הכסף שיועבר ישמש את המלונות בעת הפתיחה המחודשת והוא לא יוגבל בתאריך.
השר רפי פרץ מסר, "התיירות בירושלים נמצאת על סף קריסה והתחייבתי כי אסייע למלונות ולתיירות בעיר. המשבר החריף פוגע בישראל ובירושלים בפרט, הסיוע יתן חמצן ראשוני שיפעיל בחזרה את התיירות בעיר. ירושלים שגשגה לפני הקורונה והצבתי כיעד לתת לעיר מענה ראוי שיאפשר לה לחזור בעתיד לאותו השגשוג. שיתוף הפעולה עם המלונות חשוב וקריטי, לא אתן לענף הזה בירושלים לקרוס״.
יו״ר התאחדות בתי המלון בירושלים, ישי ברנע בירך על היוזמה ואמר, ״אנו מודים לשר פרץ על הנכונות וההירתמות המהירה שלו לטובת התיירות והמלונות בעיר. רואים איך חזון, רצון טוב ושיתוף פעולה יכולים לקדם את הענף ולסייע לו לצאת מהמשבר הגדול אליו הוא נקלע״.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה