הצגה שמסיתה לטרור בבית הספר: המשטרה עצרה מנהל ומורה בבית ספר פלסטיני באיו״שבעקבות הצגה שעלתה בבית ספר פלסטיני באיו״ש בעלת תוכן של הסתה לטרור, עצרה המשטרה את המנהל והמורה. צפוי כתב אישום נגד החשודים האחראים למופע ההסתה

צילום: נתי שוחט, פלאש 90

בשבועות האחרונים הופץ ברשתות תיעוד של הצגה שעלתה בבית ספר פלסטיני בענאתא שבאזור יהודה ושומרון, ובו מיצג של הסתה לטרור ואלימות ע״ר לאומני ובהקשר של הר הבית שבירושלים.

בעקבות התיעוד, הוחלט בפיקוד מחוז ירושלים ירושלים לפתוח בחקירה שהוטלה על חוקרי היחידה המרכזית של מחוז ירושלים.

במסגרת החקירה, נעצר מנהל המוסד החינוכי, תושב ענאתא בשנות ה-40 לחייו, והועבר לחקירה בימ"ר ירושלים. יומיים לאחר מכן, נעצר גם מורה באותו מוסד חינוכי, תושב ענאתא בשנות ה-30 לחייו. השניים הועברו לחקירה במשטרה ומעצרם הוארך בבימ"ש.

מהחקירה עולה כי במסגרת הצגה שהעלו התלמידים בהנחיית סגל ההוראה במוסד החינוכי שנערכה בפני תלמידים ובני משפחותיהם, הועלה תוכן מובהק של הסתה לטרור ואלימות. אחד החשודים שנעצרו טען כי ההצגה כוונה נגד הנורמליזציה של מדינות ערב עם מדינת ישראל - עובדה שלא התיישבה עם תיעוד מההצגה שהציג מיצג אלים ומסית על רקע לאומני.

מעצרם של שני החשודים הוארך בבימ"ש צבאי, והיום, הוארך מעצרם שוב עד לתאריך 4.8, אז צפוי להיות מוגש נגדם כתב האישום בגין עבירות של פרסום הסתה לטרור.

״לצערנו אנו נתקלים לעיתים קרובות בהסתה פרועה ברשתות החברתיות, והפעם הסתה בחסות מוסד חינוכי על ידי ולעיני ילדים ובני נוער, המוכוונים ע״י עובדי הוראה המעודדים הסתה לאלימות וטרור. מחוז ירושלים של המשטרה ימשיך לפעול עם כל היחידות והאמצעים הקיימים נגד הסתה לאלימות ולטרור בכל זמן ובכל מקום, ברחוב וברשתות החברתיות, בבתי תפילה, במוסדות החינוך ובכל מקום אחר״, נמסר מהמשטרה. 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה