ביום 27.3.19 בשעות הלילה הוזעקו השוטרים לצומת חטיבת ירושלים \ יצחק קריב בעקבות דיווח על רכב שפגע ב 2 בני אדם. כוחות המשטרה שהגיעו למקום, פתחו בחקירה ואספו ממצאים וראיות שהובילו לזהותם ומעצרם של החשודים תוך שעות בודדות, שלאחר חקירה שוחררו בתנאים.
בתחילת החקירה נבדק חשד לאירוע חבלני בשיתוף גורמי בטחון ובהמשך עברה החקירה ליחידת הבוחנים של אגף התנועה של משטרת מחוז ירושלים. לצד זה נבדקו כיוונים נוספים ובעקבות מידע שהתקבל בשרות הביטחון הכללי והעלה את החשד נגד 2 החשודים (19, 26, מזרח י-ם), בביצוע עבירות פח"ע, החלה חקירה משותפת והחשודים נעצרו בחודש שעבר בשנית לחקירה שבמהלכה התחזק החשד כי אירוע הדריסה בו היו מעורבים, בוצע במתווה של פיגוע משולב דריסה ודקירה.
מעצרם של החשודים הוארך תחת צו איסור פרסום בפני בית משפט השלום מעת לעת, ואתמול הגישה הפרקליטות נגדם הצהרת תובע שבמסגרתה הוארך מעצרם עד לתאריך 9.1 לשם הגשת כתב האישום נגדם.
"פעם נוספת, חקירה משותפת של משטרת ישראל יחד עם שרות הביטחון הכללי, הובילו למעצרם של חשודים בביצוע פח"ע, שכל כוונתם הייתה עפ"י החשד לפגוע באזרחים חפים מפשע, וזאת במטרה להביאם לדין ומאחורי סורג ובריח בגין מעשיהם".