הדסה למשרד הבריאות: "מהיום ווסתו חולי קורונה בינוניים למרכז הארץ"עקב העומס החריג שיש על מחלקות הקורונה בהדסה, ועל רקע המשבר התקציבי של בתי החולים הציבוריים, הנהלת הדסה ביקשה ממשרד הבריאות לווסת את חולי הקורונה הבינוניים החדשים לבתי חולים מרכז הארץ

מחלקות קורונה. צילום: פלאש 90
בית החולים הדסה עדכן הבוקר (שלישי) כי במחלקות הקורונה בהדסה עין כרם מאושפזים 127 חולים, מתוכם 70 במצב קשה וקריטי, 24 מהם מונשמים. מדובר במספר חולי הקורונה המאושפזים הגבוה ביותר מבין בתי החולים. עקב העומס, אתמול ביקשה הנהלת הדסה ממשרד הבריאות לווסת את חולי הקורונה הבינוניים החדשים לבתי חולים מרכז הארץ, זאת, לאור החשש להשאר חסרי אמצעים לטפל בשאר החולים.

מחר (רביעי) צפוי להחריף מאבקם של שבעת בתי החולים הציבורים: הדסה, שערי צדק, לניאדו, מעייני הישועה ובתי החולים בנצרת. הם הודיעו שיעברו לטפל "במתכונת חירום בלבד" – בכך, יטפלו רק בחולי הקורונה ולא יבצעו טיפולים שאינם דחופים. בהדסה מבקשים להימנע מהצעד הזה ולכן החליטו לצמצם את אשפוז חולי הקורונה, ואף רומזים שלא יצטרפו למאבק ביום רביעי בשל הקושי לא לקבל מטופלים.

מהדסה נמסר: "לא נבצרה מאף אחד העובדה שהדסה נמצאת בימים אלה במצוקה תזרימית קשה עם חובות הולכים ומאמירים לספקים, הפסקת ניפוקים של ציוד רפואי מתכלה ותרופות וסימן שאלה גדול על יכולת הדסה לממן את משכורת ה- 1 בפברואר.

במקביל הדסה הינה בית החולים הראשי המטפל כיום בארץ בחולי הקורונה.  
נכון להיום גודשים את מתחמי הקורונה למעלה מ- 140 חולים, כאשר בהתאמה לתחלואה בירושלים רובם מתחת לגיל 60,  למעלה ממחציתם חולים קשים, חולי טיפול נמרץ כולל מונשמים ומורדמים וחולי אקמו.

במצב זה, שכל צוות הדסה מגוייס ומשתדל מעל לכוחותיו גם לטפל בחולים שאינם קורונה, מניעת התמיכות להדסה יוצרת קושי תפקודי נוראי ואף קרוב לבלתי אפשרי.

עם ישראל יכול לסמוך על הדסה, שלמרות המצב הנורא והאיום של העובדים העומד ותלוי להשבית את בית החולים ימשיכו קברניטי בית החולים את הטיפול המסור בחולים ולא יתפתו להרים ידיים ולהשבית את המוסד הכל כך חיוני לציבור.
בלית ברירה, ותוך חשש גדול להימצא במצב של חוסר אמצעים מול חולה שחייו תלויים לו מנגד, הדסה נאלצת להפעיל מנגנון של קיצוב בטיפולים הפחות דחופים ולשמור את המעט שנותר עדיין לחולים הדחופים. 

בחוסר ברירה מוחלט אנו בהדסה מקבלים את הוראת משרד הבריאות לווסת את חולי הקורונה הבינוניים, וביקשנו מהמשרד לדאוג להפנותם לאשפוז דחוף במרכז הארץ.

נדגיש כי הנהלת הדסה אינה מסוגלת מצפונית בעת הנוראית הזאת לאיים ולא תצטרף לכל מהלך של השבתה או עיצומים שעלולים לפגוע בחולים. הצוות הנפלא והנהלת הדסה נחושים לטפל בכל הבאים בשערינו עד "הכדור" האחרון! 
ותקוותינו ששוועתינו תגיע לאוזניים המחליטות, ולאותם מקבלי ההחלטות שיכולים לשנות את רוע הגזרה".
 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה