הבית הפתוח בירושלים עתר לבית המשפט המחוזי נגד עיריית ירושלים המפלה תקציבית את הקהילה הגאה בעירהבית הפתוח בירושלים עתר לבית המשפט בטענה כי העירייה מפלה תקציבית את הקהילה הגאה ופועלת בניגוד לחוק. הם דורשים לקבל תקציב בסך 1,200,000 שקלים. יו"ר הבית הפתוח: "מאז שנבחר משה ליאון לראשות העיר דבר לא השתנה"

צילום: פלאש 90

הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות עתר אמש (ראשון), לבית המשפט המחוזי נגד עיריית ירושלים שמפלה תקציבית את הקהילה הגאה בעיר ופועלת בניגוד לחוק. בעתירה, דורש הבית הפתוח לקבל מהעירייה תקציב בגובה 1,200,000 שקלים לשנת 2020, או לחלופין, לחייב את העירייה לדון על פי דיני התמיכות בבקשת הבית הפתוח לקבל תקציב לשנת 2020. את הבית הפתוח מייצג עו"ד גלעד ברנע.

"לאורך שנים, מפלה עיריית ירושלים את הבית הפתוח, עמותה המפעילה את המרכז הקהילתי הבריאותי והחינוכי הלהט"בי היחיד בעיר. העירייה פעלה שלא כדין ואף לא דנה בבקשת התמיכה של הבית הפתוח. העירייה הפרה את חובתה החוקית לנהוג בשוויון, בהוגנות ובשקיפות והיא פוגעת בכ-100 אלף תושבים להט"בים בעיר ובשירותים החיוניים להם הם זכאים כמו כל תושב ותושבת. זאת בעוד תקציב העירייה הוא הגבוה ביותר אי-פעם בכל הפרמטרים", כך נמסר מהבית הפתוח. 

מטרת העתירה, אשר הוגשה לאחר אינספור ניסיונות הידברות לתיקון האפלייה התקציבית כשלו, היא לתקן האפלייה הבוטה בתמיכות תקציביות שגורמות לעוול כלפי אוכלוסיה גדולה ומשמעותית בעיר ירושלים על ידי העיריה.

יו"ר משותף הבית הפתוח, ערן גלובוס:  "לצערי כל נסיונות ההידברות נכשלו ולא נותרה ברירה לפנות לביהמ"ש. כמעט שנתיים חלפו מאז נבחר משה ליאון לראשות העיר אחרי שהבטיח להיות ראש העיר של כולם. שוב ושוב הושטנו לו יד אבל כלום לא השתנה. אפס מעשים ואפס תוצאות. עתה העירייה בראשותו מפלה באופן חמור ומכוער במיוחד את הקהילה הגאה ופוגעת אנושות במענים החיוניים שהבית הפתוח מספק לירושלמים וירושלמיות מכל הזרמים, העדות והשכונות."

בא כח הבית הפתוח, עו"ד גלעד ברנע: "היום נאלץ להגיש (שוב) הבית הפתוח עתירה לבית המשפט לעניינים מנהליים בירושלים, כנגד עיריית ירושלים, נוכח הפרת דיני התמיכות וההפליה שהיא עדין נוהגת בקהילה הגאה. העתירה חושפת טיפול לקוי בכל הליך התמיכות וכן הפליה בוטה כלפי הקהילה הגאה. אנו סמוכים ובטוחים כי בית המשפט יתן סעד הולם". 

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "העירייה תלמד את האמור בכתב התביעה ותגיב לבית המשפט". 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה