היום: שביתה חלקית בשני בתי החולים המרכזיים בעיר7 בתי החולים הציבוריים: בית החולים הדסה, שערי צדק, מעייני הישועה, לניאדו ובנצרת הודיעו לשר הבריאות כי החל מהיום (רביעי) יבצעו רק פעילות מצילת חיים • המנהלים מאשימים את המדינה בכך שהפרה את ההסכמים מולם וכספים שהובטחו לבתי החולים טרם הועברו

בתי החולים הדסה ושערי צדק. צילום: פלאש 90

החל מהיום (רביעי) שבעת מנהלי בתי החולים הציבוריים- הדסה, שערי צדק בירושלים, מעייני הישועה, לניאדו ושלושת בתי החולים בנצרת, הצרפתי האנגלי והאיטלקי, עוברים למתכונת שבת ולא יתקבלו פינויים ממגן דוד אדום שאינם מצילים חיים. 

בהודעה שנמסרה לשר הבריאות, ניצן הורוביץ, ולמנכ"ל מד"א, אלי בין נכתב

״בתי החולים עוברים למתכונת חירום בשל אי היכולת לטפל בחולים ולאור אי קיום ההסכם שחתמו משרדי הבריאות והאוצר עימם והיעדר תקציב, כך לטענתם. בהודעה לשר הבריאות ומד"א נכתב כי: "הרינו להודיעכם כי בשל הגרעון המבני שכופה עלינו המדינה ובעקבות אי קיום ההסכם עם בתי החולים הציבוריים, שבעת בתי החולים לא מסוגלים לתפקד באופן מלא ולתת טיפול נאות למטופלים בשל היעדר תקצוב".


עוד נכתב כי "לאור זאת, החל ממחר יעברו שבעת בתי החולים למתכונת שבת ויבצעו רק פעילות מצילת חיים. לא יתקבלו פינויים ממד"א שאינם מצילי חיים ויש להפנותם לבתי חולים אחרים".

עוד מוסיפים מנהלי בתי החולים: "לא נפתח איתנו מו"מ, איש לא מדבר איתנו. עם הבנה וסימפטיה לבעיות שלנו אנחנו לא יכולים לשלם לספקים. אנחנו דורשים לפתוח איתנו מו"מ ישיר לפתרון המשבר. היום בערב ראש הממשלה ממריא מפה ומשאיר אותנו להילחם בקורונה עם מחסניות בלי כדורים. אנחנו מצפים ממנו להתערב במשבר". 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה