האסון בגבעת זאב: ההרוגים הובאו למנוחות הלילהמאיר גלויברמן בן ה-13 שחגג בר מצווה לאחרונה נהרג באסון בו נפצעו גם יותר מ-160 בני אדם. ההרוג השני - מרדכי בנימין רובינשטיין בן ה-23. מסע הלווייתם יצא ממרכז חסידות קרלין לעבר בית ההלוויות בירושלים

מסע הלווייתם של מאיר גלויברמן בן ה-13 ומרדכי בנימין רובינשטיין בן ה-23 שנהרגו בקריסת הטריבונה בגבעת זאב יצא הלילה (בין שני לשלישי) ממרכז חסידות קרלין בגבעת זאב, לעבר בית ההלוויות שמגר בירושלים. זאת לאחר שבצאת חג השבועות הותר לפרסום שמותיהם. 

צילום: רז זדא, זק"א

מטעם חסידות קרלין נמסר: "אנו כואבים ומזועזעים נוכח האבל הכבד והצער הנורא על האסון שפקד את קהילתנו. בשם המשפחות והקהילה כולה, אנו מוסרים את תודתנו לכוחות החירום וההצלה ולצוותים הרפואיים בבתי החולים, פעילותם ומסירותם הצילו חיים רבים.

חסידות קרלין סטולין נוהגת בהקפדה יתירה ומיוחדת בכל הקשור לחיי אדם. כידוע שמירה על פיקוח נפש הינה אצלנו ערך עליון במעלה. גם במקרה זה מונו מפקחי בטיחות לבית המדרש לקראת החג, הושקעו משאבי עתק ביישום נהלי הבטיחות (יציאות חרום, דרכי מילוט, ערכות חירום וכו). יש לדחות את הניסיונות לקשור בין קריסת הטריבונה למתחם הבניה עצמו, שכן צויידנו באישורים המתאימים כולל אישורי בטיחות נדרשים, אותם נציג בפני גורמי הרשויות, מבלי לפגוע בהליכי הבדיקה והחקירה.

מאיר גלויברמן. צילום: באדיבות המשפחה

על פי הנראה בשלב ראשוני זה מדובר בכשל נקודתי חמור בבנית הטריבונה. חסידות קרלין, תפעל בשקיפות ובאחריות בשת״פ גורמי הרשויות הבודקים את האירוע הקשה.

אנו סומכים על אנשי אכיפת החוק והגורמים הרלוונטים שיבחנו את האירוע לעומק וכנדרש. כאמור, החסידות תסייע ככל הנדרש להגיע למיצוי וחקר האמת. אנו משתתפים בצערם העמוק של המשפחות, מחזקים ומתפללים לשלום הפצועים ומשפחותיהם".

כ-219 בני אדם נפצעו באסון שאירע בכניסת חג השבועות, לאחר שטריבונה שהוצבה בבית הכנסת קרלין ביישוב גבעת זאב שמצפון לירושלים קרסה במהלך התפילות. כפי הנראה, הטריבונה שקרסה בבית הכנסת הוקמה באופן ארעי לצורך חגיגות שבועות. בעת קריסת הטריבונה שהו במקום מאות בני אדם.

ראש המועצה יוסי אברהמי אמר כי "המועצה פנתה לכל הגורמים והתריעה בנושא הזה. סגרנו עם שלטים שאומרים שהאתר פה מסוכן ומבחינת המועצה אי אפשר להיכנס ולקיים פה את האירוע. לצערי לא קיבלנו סיוע מהמשטרה. במשטרה אמרו שהם מסירים אחריות, יש לנו את זה בכתובים".

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה