יעקב ליצמן. צילום: אפי שריר

ההחלטה לאשר לאיקאה לפתוח סניפים הייתה גרמה להרמת גבות , גם התרומנות של בעלי השליטה לחסידות גור נראית לא כל כך קשורה...

בשנת 2017 - מחזיקי השליטה באיקאה, פישר וברונפמן, תרמו מחברות שבבעלותם מעל למיליון שקל לעמותת איחוד מוסדות גור.

בין השנים 2016-2014 תרמה איקאה-ישראל 283 אלף שקל לחסידות.  

בדה מרקר מתפרסם כי הקשר הוא מעבר לתרומות – מזה עשור שהאדמו"ר מגור מבלה את חופשותיו השנתיות בבית פרטי מפואר וגדול ששייך לאיש העסקים שולם פישר – האדמו"ר מגור מגיע לנופש עם בני פמלייה גדולה הכוללת את בני משפחתו והגבאים שעובדים בביתו.

באשדוד נט כבר פרסמנו כאן כי חברות רבות במשק הישראלי שתלויות במשרד הבריאות (הכתבה המלאה - האיש שמצפצף על משרד הבריאות - כנסו כאן)  - כמו חברות מזון וטואלטיקה, תרמו סכומים גדולים לעמותות הקשורות לחסידות בזמן כהונתו של ליצמן כשר הבריאות.

למשל - חברת טמפו תרמה ב-2015 סכום של 1.2 מיליון שקל. חברת סנו תרמה לעמותות המקושרות לחסידות כ-600 אלף שקל, חברת שסטוביץ׳ תרמה 220 אלף שקל וחברת שטראוס תרמה כ-100 אלף שקל.

מלשכתו של ליצמן הגיבו: "מדובר בהבלים שקריים שאינם שווים התייחסות. יש לדחות כל ניסיון שווא לקשר בין האישים המוזכרים לבין קבלת החלטות בזמן חירום. יש להתפלא על כך שבזמן שמשרד הבריאות והשר ליצמן העומד בראשו עוסקים בהצלת חיים ופועלים בכל דרך לנהל באחריות ובתחושת שליחות את האירוע הגדול ביותר שקרה בעולם, בחסות שנאה והסתה מפרסמים מידע כוזב ופרטים שאין להם שחר".

באיקאה הגיבו "אנו דוחים בשאט נפש את הטענות כאילו הפעלנו לחץ כזה או אחר. מיותר לציין שאיקאה פועלת על פי הנחיות ממשלת ישראל ובהתאם לתקנות משרד הבריאות ועל פיהן נפתחו החנויות בראשון לציון, נתניה ונמל תל אביב".