צילום: דוברות העירייה
המיזם אשר משותף למינהל פיתוח בעיריית ירושלים, עמותת "עתידים", גוגל ישראל, וויקס והיחידה למעורבות חברתית של האוניברסיטה העברית, נועד להביא את העסקים הקטנים בעיר אל המאה ה- 21 ולסייע להם לשווק את העסק שלהם, בחינם, באמצעות כלים דיגיטליים. הפרויקט יועד לעסקים קטנים בעלי פחות מ- 7 עובדים, אשר אין להם אתר אינטרנט וניתנה עדיפות לעסקים הפועלים בשכונות השונות בעיר. במסגרת הפרויקט קיבלו בעלי העסקים אתר אינטרנט ייחודי ב- WIX, דף פייסבוק עסקי, נוכחות דיגיטלית ב- Google my Bussiness והכוונה לעסק ב- Waze.
לשם כך נבחרו בקפידה 130 סטודנטים מהאוניברסיטה העברית, אשר קיבלו הכשרה מקצועית מקיפה, למדו את פלטפורמת wix, הכירו כלים מעולם השיווק הדיגיטלי ועוד. תמורת השתתפותם במיזם קיבלו הסטודנטים 2 נ"ז אקדמיות, כרטיסים ליום הסטודנט וכן, סדנא מקצועית "כיצד לגשת לראיון עבודה?" מתנת גוגל ישראל.
בנוסף, התחרו הסטודנטים קבוצתית ביניהם על התוצרים הטובים ביותר עבור בעלי העסקים. 6000 ₪ הוענקו לקבוצה הזוכה במקום הראשון, מקום שני 4000 ₪, ומקום שלישי: 2000 ₪.
בין מאות העסקים שנהנו מהשדרוג ניתן למצוא את "ממן דגים", צעצועי רוזנפלד, סופר קלין בקרית יובל, סטודיו לצורפות, בוטיק פיאות, מוסך ועוד רבים ומגוונים.

ראש העיר משה לאון עמד בראש השופטים שהעניקו את הפרסים הערב. יחד איתו בצוות השופטים היו ראש מינהל פיתוח איתן ברזילי, ראש אגף קידום עסקים אמיר חכימיאן, מנכ"ל עמותת עתידים זאב גבאי, דיקן האוניברסיטה העברית פרופ' גיא הרפז, שלמה לוי- מנהל רשות הצעירים, נציג wix ונציג google.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "העסקים הקטנים והבינוניים הם המנוע העסקי של כלכלת העיר ומיזם הסטארטר הדיגיטלי הוא עוד צעד במהפכה. אנו מושיטים יד אל העסקים שנשארו מאחור ומקפיצים אותם קדימה בעזרת כלים שיווקיים מתקדמים. אני מברך את הסטודנטים הצעירים והמוכשרים שזכו הערב על חלקם במיזם, גם אותם כמו את בעלי העסקים נמשיך לטפח את וניתן להם את כל הכלים להצלחה מלאה."

״עמותת עתידים רואה זכות בקידום הכלכלה בירושלים באמצעות חיבור העסקים הקטנים לעולם הדיגיטלי״, אומר זאב חיות, מנכ״ל עמותת עתידים, המפעילה את מיזם הסטארטר הדיגיטלי.