גן עגבניה וגן טיכו עברו שדרוג בסכום כולל של כ- 4 מיליון שקליםמתקני עץ שנבחרו בשיתוף התושבים, הצללות ונטיעת עצים: שדרוגם של גן העגבניה וגן טיכו בעיר

גן העגבנייה, שברחוב כובשי קטמון, המשתרע על שטח של כ-3 דונם, עבר לאחרונה שדרוג שכלל את שבילי הגן ומתקני המשחק מעץ, שנבחרו בשיתוף התושבים.
|
גן העגבניה. צילום: ארנון בוסאני | דוברות עיריית ירושלים

כמו כן, יצרה עיריית ירושלים בגן אזורי משחק שונים הכוללים הצללות, אזורי פיקניק ומשטחי דשא. במקום התווספה תאורה חדשה ושוקמה האנדרטה הקיימת במקום כמו גם הצמחייה, שעברה הליך שיקום תוך שמירה על העצים הוותיקים לצד נטיעת חדשים. יצוין כי עלות שדרוג הפארק כ- 2.8 מיליון שקל.

במקביל, שודרג גם גן טיכו, הממוקם ברחוב עזה בשכונת רחביה. בגן הותקנו מתקני ישיבה מוצלים, אזורי משחק מגוונים הכוללים הצללה, חודשו שבילי הגן וחודשה התאורה והצמחייה לרבות מדשאה ומשטח דק, המאפשר קיום פעילויות מגוונות.

גן טיכו. צילום: ארנון בוסאני | דוברות עיריית ירושלים

בנוסף לכך, ניטעו עצים חדשים תוך שמירה  על עצים וותיקים, שוקמה האנדרטה הקיימת במקום והותקנו מצלמות אבטחה. גם בגן זה הותקנו מתקני עץ שנבחרו בשיתוף התושבים .

הגן משתרע על שטח כולל של 1.2  דונם ועלות השיקום והשדרוג עמדה על כ- 1.7 מיליון  שקל.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "שדרוג הגנים נעשה למען רווחת הציבור הירושלמי והמבקרים בבירה. נמשיך להוביל מהלכים לשיפור פני העיר, לרבות כאלה התורמים לפיתוח קהילה בגינות הציבוריות בכלל שכונות המגורים".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה