בקרוב מאוד תוכלו לעבור מבנק לבנק בקליק אחד ובלי עלויותבמטרה להגביר את התחרות בין הבנקים - ועדת השרים לחקיקה אישרה את הצעת החוק שתאפשר מעבר מבנק לבנק ללא עלות - תוך 7 ימים בלבד.

במסגרת החוק הבנק הקולט יהווה "כתובת אחת" עבור הלקוח ויהיה אחראי על תקלות.

הצעת החוק של שר האוצר אביגדור ליברמן תאפשר מעבר מבנק לבנק בקליק, ללא כל עלות בתוך שבעה ימים לכל היותר.

איווט ליברמן

ההחלטה להביא את החוק כבר כעת לאישור הוועדה נועדה להביא לחקיקת החוק במהירות ועוד בטרם יציאת הכנסת לפגרת הקיץ. החוק יועלה בתוך ימים בכנסת.

עד היום מהלך של מעבר מבנק לבנק, כרוך בבירוקרטיה רבה של העברת הוראות קבע, תשלומי מניות, תיקי מניות ופיקדונות.

החוק קובע שהבנק הקולט את הלקוח בעת הליך הניוד יהווה "כתובת אחת" עבור הלקוח והוא יהיה אחראי לתקן תקלות בתהליך הניוד ולפצות את הלקוח במקרה של נזק. כך, תגדל נוחות הלקוחות בעת הניוד שתעודד את הלקוחות להשתמש בתהליך הניוד החדש.

רפורמת הניידות נועדה לאפשר ללקוח להעביר את חשבון הבנק שלו לבנק אחר באופן מקוון, נוח, בטוח, ללא עלות, בתוך שבעה ימים בלבד. רפורמה זו צפויה לעלות לאוויר כבר בחודשים הקרובים, לאחר שהבנקים ייערכו למצב החדש.

בעת מעבר מבנק לבנק יטופלו כל ענייניו של הלקוח על ידי הבנקים ללא צורך שבעל החשבון יצטרך להעביר הוראות קבע וחיוב, לעדכן את מי שמצויים עמו בקשר כספי וכדומה. הכל יבוצע על ידי הבנקים והלקוח יקבל הודעה שהמעבר הושלם.

שר האוצר ליברמן: "הבאנו בשורה שתקל ללקוחות לנייד חשבונות בנק, תעצים את כוחם של הלקוחות ותגביר את האיום התחרותי על המערכת הבנקאית. נמשיך להוביל מהלכים אשר יצמצמו חסמים משמעותיים במעבר בין בנקים".

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה