ביקורת של מס הכנסה בירושלים- 17% מבין העסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדיןפקידי מס הכנסה ערכו ביקורת בעסקים בירושלים רבתי, באזור מזרח ירושלים, עטרות, גבעת זאב, מישור אדומים, מעלה אדומים, הרובע היהודי, ביתר עילית ופסגת זאב, עלה כי בקרב 17% מבין העסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין

מהלך מבצע ביקורת של מס הכנסה בירושלים רבתי, שהתרכז באזור מזרח ירושלים, עטרות, גבעת זאב, מישור אדומים, מעלה אדומים, הרובע היהודי, ביתר עילית ופסגת זאב, עלה כי בקרב 17% מבין העסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין. המבצע נוהל בראשות פקיד שומה ירושלים 2 וכלל 67 ביקורות.

 מקרה יוצא דופן ארע באחת המסעדות בה ערכו המבקרים קניית ביקורת שבבדיקה נמצא שלא נרשמה. המבקרים ביקשו לספור את הכסף בקופה, או אז לקח אחד העובדים את השטרות מן הקופה וברח. מנהל המסעדה נותר ללא מילים וללא תגובה. בבדיקת תדפיס בנק של עורך דין נמצאו העברות לחשבון בסך 70,000 ₪ שלא נרשמו בספרי העסק. עורך הדין מיהר להגיב ואמר: "לא ראיתי שביצעו העברה בנקאית". מבדיקת יומן עבודה במוסך התברר כי בעל המוסך לא תיעד בספרים הכנסות בסך 14,380 ₪. בנוסף, על שולחנו נמצא פתק ובו רישום מפורט של עבודה בסכום של 2,071 ₪, שאף היא לא תועדה. בעל המוסך טען: "בחודשים האחרונים שיפצתי את המוסך והיה לי בלגן בהוצאת חשבוניות". במוסך אחר ראו המבקרים שהחשבונית האחרונה יצאה ב 2/9/19, ומאז אין תיעוד על הכנסות פקידת החשבונות של המוסך הודתה שלא תיעדה הכנסות במשך חודשים וטענה: "אני רושמת פעם בחודש".

פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה