צילום: מנדי הכטמן פלאש 90

אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה שיחלו הערב (שני) ייערכו במתכונת ייחודית, לאור הנחיות משרד הבריאות ובשל החשש מהתפשטות הקורונה. ראש העיר ירושלים, משה ליאון, הגדיר כי ביום השואה והגבורה, תחת התנאים המיוחדים והמגבלות נכבד את ניצולי השואה ובזמן הצפירה מאות מתנדבי העיר ירושלים יגיעו לבתי ניצולי שואה ירושלמיים ויעמדו מחוץ לדלתם, ויחד אתם, בעת הצפירה. לניצולי השואה יוענק שתיל של צמח תבלין כסמל לפריחה, התחדשות ובריאות.

העצרת המרכזית ב"יד ושם" הוקלטה מראש ללא קהל ותשודר בשעה 20:00. 

טקסי יום הזיכרון ואירועי 'זוכרים ושרים' יתקיימו השנה ב'רשת' באמצעות אתרי האינטרנט, הרשתות החברתיות, יוטיוב  והפייסבוק:

אירוע "זוכרים ושרים"  יתקיים היום, שני בשעה 21:00 באולם מועצת העיר:

האירוע יפתח בדברי ראש העיר ובהשתתפות: הרב בני לאו, אמילי עמרוסי, דר' מיכה גודמן וינוגנו קטעי מוזיקה ושירה עם הזמרים יונתן דרור, דנה ברגר, ועופר קלף.

האירוע יועבר בשידור חי באתר עיריית ירושלים, ובדף הפייסבוק העירני.

האירוע מתקיים מדי שנה במרכז ז'ראר בכר בהשתתפות קהל, אולם השנה בשל המצב, העירייה תקיים את האירוע ללא קהל, והוא יועבר בשידור חי  באתר האינטרנט העירוני ובדף הפייסבוק.

בנוסף, המינהלים הקהילתיים יערכו דרך הזום טקסי יום זיכרון בשיתוף התושבים וניצולי שואה, יתקיימו  מפגשי "זיכרון בסלון" וישודרו בפייסבוק, בזום  וביו טיוב.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון:" השנה נקיים  את טקסי יום השואה, תחת המגבלות. נתייחד עם זכרם של ששת המיליונים אשר נספו בשואה ונושיט יד לניצולים. אתם ששרדתם את התופת בגבורה, אתם שלא ויתרתם על התקווה, אתם שמזכירים ומספרים לנו את שאסור לשכוח לעולם. במיוחד בעת הזו לא נשאיר אף ניצול לבד ויחד נעמוד בצפירת הזיכרון".