אחרי שלושה חודשי השבתה: הרכבת חוזרת לפעילותבצל משבר הקורונה, הבוקר חודשה פעילות הרכבת המהירה מתחנת נבון להגנה. הנוכחות בתחנה הייתה דלילה למדי. במסגרת ההגבלות, נדרשת קניית כרטיס כניסה מראש וחובת עטיית מסיכה

הבוקר (שני) רכבת ישראל חזרה לפעילות במתכונת מיוחדת תחת מגבלות משבר הקורונה. ברכבת התכונננו לתורים ארוכים בכניסה לתחנות אך לפי שעה לא נרשם עומס. בצה"ל הנחה את כל החיילים שלא לעלות על הרכבות עד להודעה חדשה.  בצה"ל קיבלו את ההחלטה הדרמטית, על אף שהרכבת היא כלי תחבורה מרכזי בקרב חיילים רבים. בצבא מבקשים ככל הנראה למנוע הדבקות בקרב המשרתים ולסייע להפחתת העומס הכללי בתחנות ובקרונות, כזכור מספר המקומות בקרונות הוגבל ל-500 נוסעים.

כאמור, בשגרת הקורונה הכוללת הגבלת כמות הנוסעים ברכבת ל-500 באמצעות חובת הנפקת שובר כניסה, עטיית מסיכה, שמירה על היגיינה וריחוק חברתי.

על מנת לאפשר את הגבלת מספר הנוסעים, נוסעים יידרשו להנפיק שובר כניסה לרכבת הרצויה על בסיס מילוי מספר זהות. כמות שוברי הכניסה מוגבלת ל-500 בכל רכבת. לא יונפקו שוברים מעבר לכמות הזו.

הנפקת השובר תתאפשר עד 48 שעות ממועד הנסיעה באמצעות כפתור ייעודי שיתווסף לתצוגת הרכבות הנבחרות בתוצאות תכנון מסלול הנסיעה באתר האינטרנט או ביישומון.

כמו כן, ניתן יהיה להזמין שובר נסיעה במוקד שירות הלקוחות במספר *5770 או באמצעות עמדות הנפקה שייפרסו בתחנות מרכזיות ברחבי הארץ.

לאחר ההזמנה יישלח השובר באמצעות מסרון לטלפון הנייד או לתיבת הדואר האלקטרוני של הנוסע יחד עם ברקוד. את השובר יש להדפיס או להציג באמצעות הטלפון הסלולארי בכניסה לתחנה.

לא תתאפשר כניסה לתחנה ללא הצגת שובר כניסה התואם לזמני הרכבות בתחנה. נוסע אשר יאחר את מועד הרכבת עבורה הוזמן השובר ינפיק שובר חדש ומעודכן לרכבת הבאה בכפוף למגבלת 500 הנוסעים.

לאור הצורך בהצגת שוברי הכניסה לצד בידוק בטחוני ומילוי שאר הנחיות הקורונה – מתבקשים הנוסעים להקדים משמעותית את זמן ההגעה לתחנות ולהתאזר בסבלנות.

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה