אחרי הפגנת האלפים מול מעון רה"מ: 50 מפגינים נעצרו בעימותים עם שוטריםאלפים השתתפו אמש (שלישי) בהפגנה מול מעון רוה"מ ברחביה שבמהרה יצאה מכלל שליטה והסתיימה עם קרוב ל-50 עצורים ומעוכבים. מפקד מחוז י-ם: "המהומות הובלו על ידי אנרכיסטים. לא חווינו בעבר אירוע כזה"

50 מפגינים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו נעצרו הלילה (רביעי) בעימותים עם שוטרים בירושלים. המוחים צעדו ברחובות המרכזיים של העיר, שרפו פחים והתעמתו עם שוטרים.

מהמשטרה נמסר כי "שוטר נפצע במהלך הפרת הסדר וכן, 50 המפגינים נעצרו בחשד להפרת הסדר הציבורי, גרימת נזק לרכוש ותקיפה של שוטרים ואנשי תקשורת. המשטרה תבקש הבוקר להאריך את מעצרם של שמונה מהם, והיתר צפויים להשתחרר בשעות הקרובות. במשטרה הודיעו כי יבקשו לשחררם בתנאים מגבילים.מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון ידיד, אמר כי המהומות שפרצו אמש (שלישי) במהלך ההפגנה נגד ראש הממשלה בירושלים הובלו על ידי אנרכיסטים. "נערכנו להפגנה על פי המודיעין שלנו, שעל פיו בכוונת קבוצת אנרכיסטים להפר את הסדר. כבר במחצית השנייה של האירוע, שהשתתפו בו כ-3,000 איש, זיהינו את האנרכיסטים", אמר ניצב ידיד. "בשלב מסוים הם השתלבו עם המפגינים הלגיטימיים, מ"מחאת הדגלים שחורים". רצינו למנוע את התהלוכה של האנרכיסטים, אבל כיוון שהם השתלבו אפשרנו להם לצעוד לכיוון מרכז העיר. שם החל שלב הפיזור, במהלכו החלו ליידות חפצים, ביצים. 

עוד הוסיף ניצב ידיד: "חלק מהעיתונאים הותקפו. ככל שעבר הזמן האלימות שלהם גברה, וכך גם הכוח שלנו. מדובר באירוע די אלים, לא חווינו אירוע כזה קודם לכן, אנחנו למודי הפגנות כאן. אין ספק שהאנרכיסטים שיבשו את ההפגנה מול בית רה"מ שהייתה עם לא מעט מפגינים לגיטימיים, שבאו להפגנה שקטה".

"משטרת ישראל תמשיך לאפשר את חופש הביטוי והמחאה לכלל הציבור, אך לא תאפשר פגיעה באזרחים, שוטרים, אנשי תקשורת ורכוש הציבור, ותפעל בנחישות אל מול מפרי הסדר", נמסר מהמשטרה. 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה