אושר חיסון רביעי לבני 60 ומעלה - עד סוף השבוע צפי לעשרות אלפי נדבקים ביממהבמסיבת עיתונאים שכינס הערב ראש הממשלה נפתלי בנט, הוא נתן תחזית פסימית מאוד לגבי התפשטות האומיקרון בישראל. התחזית היא ל-20 אלף נדבקים ביממה עד סוף השבוע. בתוך כך, אושר חיסון רביעי לבני 60 ומעלה וצוותי רפואה

ארכיון קורונה - משרד הבריאות

ראש הממשלה נפתלי בנט, כינס מסיבת עיתונאים הערב, לראשונה מאז החלה העליה בתחלואה במסגרת הכל החמישי.

ראש הממשלה לא היה איש בשורות, בעיקר הביא מסרים הפוכים ממה שהיה נהוג עד כה, ציין כי אושר חיסון רביעי ומחוסנים עם תו ירוק יהיו פטורים מבידוד.

הנה עיקרי מסיבת העיתונאים:

בנט הכריז על מתן חיסון רביעי למבוגרים מעל גיל 60 ולצוותים הרפואיים שקיבלו את הבוסטר לפניו יותר מארבעה חודשים. "ההחלטה התקבלה על פי מיטב השיקולים המקצועיים ולאחר שמשרד הבריאות התייעץ עם מומחים", אמר רה"מ. "יש לנו שכבת הגנה חדשה, והמדיניות של הבוסטרים שמרה היטב על אזרחי ישראל. התמותה בישראל היא מהנמוכות בעולם, וכדי לסבר האוזן התמותה בבריטניה גדולה פי 50, בגרמניה פי 100 ובארה"ב פי 130 מבמדינת ישראל - אבל אסור לנו להיות שאננים, ולכן אני קורא לכל מי שזכאי למנה רביעית, ללכת ולהתחסן. מדובר בעיקר על הציבור המבוגר".

בנט מעריך כי עד סוף השבוע מספר המאומתים היומי יחצה את רף ה-20 אלף, וכי בשיא הגל, המספרים יגיעו גם ל-50 אלף ביום. "אלה מספרים גדולים מאוד, אך הבשורות הטובות שלמדנו מהעולם הם שאם אתה מחוסן כנדרש, אתה מוגן במידה רבה ממחלה קשה גם אם תידבק".

לאור תורי הענק במתחמים השונים ברחבי הארץ, בממשלה החליטו לפטור מבידוד את כל המחוסנים מעל גיל 5, ובנט אמר כי הוא מבין את תחושת התסכול והבלבול, אך הממשלה עושה כל מה שהיא יכולה כדי להיערך למצב החדש.

בסוף דבריו קרא רה"מ לשמור על האזרחים הפגיעים והבלתי מחוסנים. "במשפחה שלי נתתי הוראה לשמור על אמא שלי, שהיא כמעט בת 80. בתקופה הקרובה, אנשים מבוגרים לא חייבים להסתובב במקומות צפופים וחייבים להגן על עצמם". על התורים הארוכים לבדיקות אמר בנט כי הנושא בטיפול, וכי הממשלה נערכת לשנות את תנאי הסף לבדיקות כדי להוריד במהירות את העומס. "צריך סבלנות וערבות הדדית", אמר בנט והודה למערכת הבריאות, ובפרט לשר הורוביץ, למנכ"ל אש, לראש שירותי בריאות הציבור אלרעי-פרייס, לממונה הקורונה זרקא ולשאר העובדים.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה