אושרה הקמת חניון ענק בהדסה עין כרם ויכלול 1,000 מקומות חנייהחניון החדש יוקם סמוך לבית החולים וישמש את נוסעי הקו האדום והסגול של הרכבת הקלה


הוועדה המחוזית לתכנון ובניה ירושלים אישרה להפקדה תוכנית להקמת חניון חנה בסמוך לבית החולים הדסה עין כרם. החניון כולל 1,000 מקומות חנייה אשר ישרתו את משתמשי הקו האדום והסגול של הרכבת הקלה.

החניון החדש בעין כרם (הדמיה: צוות תכנית אב לתחבורה ולונטר אדריכלים)

מתכננת מחוז ירושלים במינהל התכנון, שירה תלמי-באבאי "לשכת התכנון ממשיכה למלא אחר מחויבותה לקידום התחבורה הציבורית בעיר תוך צמצום ההישענות על הרכב הפרטי כאמצעי תחבורה עיקרי. עוד ציינה מתכננת המחוז, כי בשל אותם ערכי טבע ונוף ובשל הנצפות הגבוהה של אזור התכנית, הוועדה פעלה להבטיח מופע ראוי של הבינוי המוצע וקבעה הוראות מקיפות הכוללים בין היתר, פיתוח אינטנסיבי של גגות וחזיתות "ירוקות" וכן השהיית והטמעת מי נגר כפי שפעלה בשנים האחרונות במקומות אחרים בעיר".

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "הקמת חניון חנה וסע בצמוד לבית החולים הדסה הוא מהלך חשוב ואסטרטגי עבור מערך התחבורה הציבורית בירושלים. מדובר בצעד נוסף במהפכת התשתיות שעוברת ירושלים, נמשיך לקדם את העיר, את מערך הרכבות הקלות ואת התחבורה הציבורית בה".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה